Működési szabályzatának megfelelően 2005 december 31-én véget ért a Pillér Első Ingatlanbefektetési Alap futamideje. A befektetési jegyek után esedékes visszaváltási összeg kifizetésére a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvényben az ingatlanbefektetési alapok számára biztosított három hónapos megszűnési időszakot követően kerül sor, mely időszak a fenti törvény alapján egy alkalommal további három hónappal meghosszabbítható. Az alap 2005. II. félévi gazdálkodása során, valamint a 2006. évi megszűnési időszak alatt megtermelt hozama a visszaváltási összegben kerül kifizetésre.
A Pillér 1. befektetési jegyek 2006. január 1-jét követően is forgalomban maradnak a Budapesti Értéktőzsdén legkésőbb 2006. június 30. napjáig. A befektetési jegyek utolsó forgalmazási napjáról, valamint az alap megszűnési napjáról az alapkezelő rendkívüli hirdetményt jelentet meg az alap kezelési szabályzatában meghatározott napilapokban, valamint a BÉT hivatalos közzétételi helyén.
A Pillér I. Alap 1993-ban indult egy speciális konstrukció keretében. A Pillér 1. alap ingatlanportfoliójának kezdeti feltöltése akként történt, hogy az állam által az alapításkor rendelkezésre bocsátott készpénzben megtestesülő tőkéből az alap az államtól vásárolt ingatlanokat. A zárt körben kibocsátott befektetési jegyeket a portfolió feltöltése után hozták nyilvános forgalomba, kárpótlási jegyek ellenében. Az alap befektetői 3 kárpótlási jegyet cserélhettek négy befektetési jegyre. A 670 forintos kárpótlási jegy átlagárfolyammal számolva a befektetők mindkét jegyzési időszak alatt kb. 500 Ft-ért jutottak hozzá egy darab 1,000 Ft névértékű befektetési jegyhez (3X670 / 4 = 503 Ft). Összesem 2.4 m kárpótlási jegyet használtak fel, 3.2 m befektetési jegy került kibocsátásra.
Az alap indulásától kezdve 4.2352 mrd Ft-nyi hozamot fizetett ki a befektetési jegy tulajdonosoknak.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


