A DELTA Program keretében őrizetbe vettek és kezdeményezték a letartóztatását egy budapesti, valamint egy Hajdú-Bihar és egy Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei dílernek.

Emberkereskedelem és kényszermunka miatt jogerősen tizenkét év fegyházbüntetést szabott ki kedden a Pécsi Ítélőtábla egy szekszárdi férfira, aki családtagjaival egy idős embert dolgoztatott és zsákmányolt ki 2020 és 2022 között - közölte a táblabíróság.
Az elítéltek - a büntetett előéletű első rendű vádlott férfi, harmadrendű vádlott élettársa és a másodrendű vádlott, a férfi édesanyja - 2019-ben kerültek kapcsolatba a 66 éves, könnyen befolyásolható, rossz egészségi állapotban lévő sértettel.
Elkezdték őt rendszeresen látogatni, értékesíthető hulladékot, illetve készpénzt kértek tőle, a sértett pedig képtelen volt a vádlottak felszólításának ellenállni. 2020 áprilisában ugyan megkísérelte megtiltani a vádlottaknak, hogy a házába menjenek és visszakérte az addig kölcsön adott összeget, de ez eredménytelen maradt.
Az elsőrendű vádlott 2020 májusában kész tények elé állítva a férfit szekszárdi lakóhelyükre költöztette a őt, ahol megkövetelték tőle, hogy a ház körüli fizikai munkákat – köztük disznók gondozását – napi szinten végezze el, és a városban a kukákból értékesíthető holmikat gyűjtsön.
Ez a sértett számára egészségi állapotából következően jelentős fizikai fájdalommal járt, de fizikailag, sérülést nem okozó módon is bántalmazták őt. A vádlottak arra is rávették a Stockholm-szindróma jegyeit mutató férfit, hogy nyisson bankszámlát, és nyugdíját arra utaltassa, majd a bankszámlához tartozó bankkártyát elvették tőle.
Kevesebb mint két év alatt az első- és a harmadrendű vádlott a bankkártya felhasználásával több mint 3,4 millió forint kárt okozott a sértettnek, a pénz nagy részét pedig megélhetésre és szerencsejátékra költötték. A bíróság szerint az évek során elvégeztetett házimunka értéke további 3,8 millió forintot tett ki.
Az első fokon eljáró Szekszárdi Törvényszék tavaly ősszel a sértett sanyargatásával, kiszolgáltatott helyzetét kihasználva munkavégzésre, illetve munka jellegű tevékenység végzésére rábírással elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka miatt ítélte el a vádlottakat, a férfit kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az elsőrendű vádlottra - egyebek mellett - emberkereskedelem, kényszermunka és kifosztás és csalás miatt 12 év fegyház-, a másodrendű vádlottra 5 év börtön-, míg a harmadrendű vádlottra 6 év 6 nap fegyházbüntetést szabott ki.
A fellebbezések folytán másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla a harmadrendű vádlott büntetését 5 év 6 hónap fegyházra enyhítette, valamint az első- és harmadrendű vádlottakkal szemben személyenként mintegy 1,7 millió forint vagyonelkobzást rendelt el, egyebekben az elsőfokú bíróság ítéletét helybenhagyta.
Az ítélet jogerős.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
Portfolio Gen Z Fest 2025


