Az autóipar teljesítményének visszaesése erőteljes hatást gyakorol a magyar gazdaság egészére.
Csoportos leépítés jöhet a hazai Tescónál, mivel több pozíció is megszűnt. Az átszervezés 700 embert érint. A boltlánc szerint technikai átalakulásról van szó.
Csoportos leépítés jöhet, mivel pozíciók szűnnek meg a magyarországi Tescókban, az Index egyik olvasója küldte el azt a levelet, amit a dolgozói kaptak, összesen 700-an. Ebben arról értesítik őket, hogy harminc napon belül megszűnhet a munkaviszonyuk, kivéve akkor, ha erről már időközben, hamarabb megegyeznek, vagy pedig a dolgozó belemegy abba, hogy más munkakörben folytassa a munkáját.
A Tesco sajtóosztálya a portálnak azt írta, a cég bizonyos munkakörök összevonása mellett döntött, az új pozíciókra való váltás lehetőségét pedig a lehető legtöbb munkatársának felajánlotta. (...) Annak ellenére, hogy a folyamat során új pozíciókat hoznak létre, és a lehető legtöbb munkatársuknak felajánlanak új pozíciót, a munkajogi szabályokkal összhangban, a megszűnő pozíciókat be kell jelenteniük az illetékes hatóságoknak, így az átalakítás jog technikailag csoportos létszámleépítésnek minősül.
Az indokolás szerint "a vállalat így optimálisabban oszthatja be munkatársait azáltal, hogy a kollégákat különböző feladatokra tudja alkalmazni. Az új munkakörök kialakításával a cél egy egységes, hosszú távon jól működtethető, rugalmas áruházi csapat kialakítása minden áruházban, mert a kollégák így tudják leginkább segíteni egymást a napi feladatok ellátásában és így tudják a legjobban kiszolgálni a vásárlókat".
Közben a Világgazdaság arról írt, technikai átalakítás a mostani a Tesco tájékoztatása szerint, csakhogy a kereskedelmi szakszervezetek úgy vélik, a 700 munkavállaló között biztosan lesznek olyanok, akik nem fogadják el a felkínált pozíciókat. A brit tulajdonú áruházlánc megismételte, amit az Indexnek is írt: az átszervezés során állást ajánl fel az alkalmazottak többségének. Szerintük technikai átalakításról van szó, a megszűnő pozíciókat pedig be kell jelenteni az illetékes hatóságoknál, ezért tájékoztatták hét megye munkaügyi központjait és a kereskedelmi szakszervezeteket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


