Többszáz munkanélkülit keresnek a nyírségi multinál

MTI
2013. május 9. 12:28

Kétszáz dolgozót vesz fel a Raiffeisen Bank nyíregyházi műveleti központjába, az álláslehetőségre hétfőtől lehet pályázni - jelentette be a pénzintézet nyírségi centrumának ügyvezető igazgatója csütörtökön sajtótájékoztatón, a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen.

Vadócz Zsolt közlése szerint harmincan a központ telefonos ügyfélszolgálatán kapnak majd munkát, 170-en a fejlesztés alatt álló banki tevékenységekkel kapcsolatos adminisztratív munkakörökben helyezkedhetnek el.

A Raiffeisen Bank egy éve hozta létre nyíregyházi műveleti központját, ahol jelenleg már 120-an dolgoznak, s a következő háromnegyedévben a foglalkoztatottak számát több mint 300-ra növelik.

Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP), Nyíregyháza polgármestere a sajtótájékoztatón elmondta: a Raiffeisen Bank fejlesztésének eddig első, illetve a mostani második fázisa után várhatóan egy harmadik szakasza is lesz, s végül 500-600 embernek ad majd munkát a pénzintézet a szabolcsi megyeszékhelyen.

Rezsőfi István, a térségi kormányhivatal munkaügyi központjának igazgatója arról tájékoztatott, hogy hétfőtől a jelentkezőket négyszintű kiválasztó rendszer alapján válogatják, s az első csoport képzése júliusban meg is kezdődik. A banki munkakörökbe számítógépes ismerettel bíró közép- vagy felsőfokú végzettséggel rendelkezőket várnak. Hozzátette: megváltozott munkaképességűek is pályázhatnak az állásokra.

Vadócz Zsolt elmondta, a foglalkoztatás valójában a képzéssel indul, hiszen a betanítás napi 8 órában történik és arra az időszakra már juttatásokat kapnak az érintettek.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Rezsőfi István hozzáfűzte, hogy európai uniós pályázati forrásból a képzésen résztvevők 40-45 ezer forint keresetpótló támogatást kapnak. Emellett budapesti gyakorlati képzésük idejére lakhatási támogatás is megilleti őket. A felvett dolgozók fele 70 százalékos bér- és járuléktámogatásban is részesül majd, cserében a Raiffeisen Bank nyolc hónapra garantálja az érintettek foglalkoztatását.

 

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.06.13 10:21
7 érvelési hiba/zsákutca egy példán keresztül (csak 6-ot mentettem el a lenti video-ból, feladat,...
hrdoktor  |  2025.06.12 10:17
A nyári hónapok beköszöntével egymás után teremnek a friss, illatos, tápanyagdús zöldségek és gyümöl...
kovacstunde  |  2025.06.07 08:00
Atomizálódnak a családok, csökken a kötődések száma és mértéke, ezzel párhuzamosan pedig növekszik a...
laskainelli  |  2025.06.06 15:03
Képzeld el, hogy előtted van az az élet, amire mindig is vágytál. Egy szeretetteljes kapcsolat, kiel...
perfekt  |  2025.05.19 12:13
Az év végi zárás a vállalkozások számára nem csupán adminisztratív feladat, hanem a pénzügyi átlátha...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 13. péntek
Antal, Anett
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. június 13. 20:34