A hallgatók továbbra is a presztízs egyetemeket tartják a legszínvonalasabbnak, az újonnan alapított iskolák oktatóival azonban elégedettebbek a diákok - írja a Népszabadság.
A legszínvonalasabb intézménynek az ELTE-t tartják a hallgatók, de jó értékelést kapott a Debreceni Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem is.
Az Educatio Nonprofit Kft. minden évben elkészíti rangsorkutatását, melyben a húsz objektív mércén kívül a hallgatók véleményét is összevetik: például hogy mennyire elégedettek az intézményi menedzseléssel.
Meglepő módon a legszínvonalasabbnak tartott intézmények hallgatói nem tartják megfelelőnek az oktatók hozzáállását, sőt szakmai szempontból is vannak kifogásaik, amit a kutatás készítői azzal is magyaráznak, hogy az ide bekerült diákok nagy része neves gimnáziumokból érkezett, így az elvárásaik is sokkal nagyobbak, mint a nemrég alakult intézmények diákjaié.
Némi elmozdulás azonban már megfigyelhető a presztízs egyetemektől a kevésbé népszerűek felé: a bölcsészképzésben például az ELTE Pedagógia és Pszichológia Kara mögött, a negyedik helyre tudta feltornázni magát a Zsigmond Király Főiskola.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


