A korábbi, 315 fős leépítés után újabb 10-12 %-os, mintegy 400 dolgozót érintő karcsúsítást tervez a Raiffeisen Bank. Felcsuti Péter vezérigazgató levelében arról számolt be, hogy a bank által tényként kezelt újabb leépítést nem tudja cáfolni.
Felcsuti szerint a fiókhálózat arányos szűkítésével, valamint belső szervezeti átalakításokkal jár együtt a leépítés. A bank a korábbi költségracionalizálás során lényegében saját szervezetébe olvasztotta a lízingcégét, emellett pedig elsősorban a back-office területen és a vezetői szinteken történt változtatás. Számos fiókvezetőtől megváltak, több egységet ma közösen vezet egy fiókvezető. A bank állítólag gáláns csomagot állított össze a korábban elküldött munkatársaknak.
A mostani újabb elbocsátást a tervek szerint az év végéig bonyolítanák le, ám a részletek egyelőre nem ismertek. A piacon elterjedt nézet szerint a költségtakarékosság melletti másik érv - a tulajdonos Raiffeisen Zentralbank döntése értelmében - a korábban az egyik legdinamikusabban növekvő hitelintézet a forrásmegvonás miatt üzleti tevékenységének drasztikus visszafogására kényszerült az elmúlt hónapokban.
Messze még a banki hitelportfóliók romlásának vége - mondta Felcsuti Péter vezérigazgató. A Magyar Bankszövetség elnökeként nyilatkozó szakember szerint a jelenleg 5 %-os jelzáloghitel-bedőlési, illetve 15 %-os fedezetlenhitel-bedőlési mutatók a jövőben tovább emelkednek. Felcsuti szerint a devizahitelek állománya továbbra is kezelhető, hiszen az országban jelen lévő pénzintézetek többsége megfelelő forráshoz jut anyabankjain keresztül, ám a teljes hitelállomány nagysága aggodalomra adhat okot. A korábbi 20 % körüli profitbővülési ütem immár történelem, a következő évek a szerkezeti átalakításokról, majd azt követően 10-15 %-os növekedésről szólhatnak.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


