Nagy-Britanniában, csakúgy mint nálunk, jelentős aggodalomra adnak okot a munkanélküliségi statisztikák. Gordon Brown ma azonban egy 500 millió fontos (153 milliárd forint) mentőcsomagot jelent be, mellyel a hosszú távú állásnélküliség ellen próbálnak ringbe szállni.
A brit Times szerint ma kerül bejelentésre az az 500 millió fontot felölelő program, melyről nemrégiben született megállapodás a legnagyobb brit cégeket, a kormányt, a szakszervezeteket és a jóléti intézményeket képviselő mintegy 100 szakember között.
A program lényege, hogy azok a munkáltatók, akik hosszú ideje munka nélkül lévőknek állást, illetve átképzést ajánlanak, támogatásban részesülnek. Szintén lényeges eleme a programnak a mintegy 75 ezer átképző központ számára történő forrásbiztosítás, valamint a több mint 6 hónapja munkanélküliként regisztráltak számára történő anyagi támogatás, saját üzleti vállalkozás létrehozására.
A helyzet súlyosságát igazolják a sorra napvilágot látó előrejelzések és statisztikák, melyek szerint idén a szigetországbeli munkanélküliek száma meghaladhatja a 3 millió főt, a pénzügyi szektorban pedig a következő 12 hétben akár 15 ezer ember is utcára kerülhet.
Az állások elveszítése, de még az ettől való félelem is egy munkanélküliségi spirálhoz vezethet, ugyanis a lakosság emiatt kevesebbet költ fogyasztásra, ami a cégeket további költségcsökkentésre, és így létszámleépítésekre ösztönzi.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ezt, illetve a később jóval nagyobb terhet jelentő szociális támogatásokat szeretné megelőzni a brit kormány a most meghirdetésre kerülő programjával.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


