A 2007-es Legjobb munkahely felmérés nem csak a vállalatok jó és rossz tulajdonságaira mutattak rá, de az is kiderült, hogy a főnök és a dolgozó véleménye a legtöbb kérdésben élesen eltér. A menedzserek között 10-ből 6-an gondolják, hogy az előléptetések a munkateljesítmény alapján történnek, bár ezzel a dolgozók már mindössze csak harmada ért egyet - írja a Világgazdaság.
A véleménykülönbséget mutatja az is, hogy miközben a felső vezetés a nyílt kommunikációra törekszik, a dolgozók nem úgy látják, hogy megfelelően lennének tájékoztatva a céget érintő fontosabb kérdésekről. Emellett erős kétségeik vannak afelől is, hogy a vezetők tekintetében valóban a dolgozó az első és a legfontosabb értéke a cégnek.
Messze áll egymástól a két vélemény a vállalat munkaerő-piaci képének megítélése, a cég által biztosított munkaeszközök és a szakmai fejlődési lehetőségek tekintetében is. Van azért olyan terület is, ahol egyetértenek a felek, tízből négyen tartják például hatékonynak a vállalati munkafolyamatokat is. Az önmegvalósítás tekintetében is megvan az egyetértés, a dolgozók és a vezetők fele tartja a munkáját olyannak, ahol meg tudja valósítani önmagát. A legjobb munkahelyeken ez 60 százalék körül mozog.
A Hewitt Kft. 2008-ban is meghirdette a legjobb munkahely pályázatot, amelyre május 31-ig jelentkezhetnek az 50 főnél nagyobb cégek, de feltétel, hogy már legalább 2 éve a Magyar piacon kell működniük...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


