Eddigi tapasztalataink azt mutatják, hogy az ellenőrzések során az APEH egyre nagyobb figyelmet fordít a beruházási adókedvezmény igénybe vételéhez szükséges feltételek teljesítésének ellenőrzésére.
A Tao. tv. 21.§-a értelmében azok a társaságok jogosultak beruházási adókedvezményt érvényesíteni, amelyek legalább 3 vagy 10 milliárd forint értékű, termék-előállítást szolgáló beruházást (jogszerző beruházás) valósítottak meg Magyarországon. A Tao. tv. 4.§ 9. pontja értelmében az az épület- és gépberuházás minősül termék-előállítást szolgáló beruházásnak, amelyet termék előállításához használnak és az üzemeltetés költsége a termék közvetlen költsége között megjelenik. Az adóhatóság értelmezése szerint e feltétel azt jelenti, hogy a jogszerző beruházás alapján üzembe helyezett tárgyi eszközök teljes bekerülési értéke megjelenik az előállított termék közvetlen önköltségében.
Tapasztalatok szerint az APEH vizsgálata során külön figyelmet fordítanak arra, hogy a társaság önköltségszámítási szabályzatában vagy más számviteli dokumentumban megtalálható-e a jogszerzőberuházás értékének meghatározásakor figyelembe vett eszközök értékcsökkenése.
A Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történt csatlakozását követően az összes adókedvezményt át kellett alakítani úgy, hogy azok megfeleljenek az Európai Unió versenytilalmi követelményeinek. A Tao. tv. 29/E. §-a alapján az adózó által igénybe vett beruházási adókedvezmény és a 2003-tól megítélt más állami támogatás (iparűzésiadó-kedvezmény és egyéb állami támogatás) jelenértékének összege nem haladhatja meg a 2005. december 31-ig üzembe helyezett egyes eszközök és más költségek jelenértékének meghatározott támogatási intenzitással számított összegét (a támogatási keretösszeget).
Az adóhatóság gyakorlata azt mutatja, hogy - a beruházási volumentől függetlenül - minden esetben kéri az adózó által igénybe vehető beruházási adókedvezmény összegének, valamint a még rendelkezésre álló, eddig fel nem használt támogatási keretösszegnek a pontos, számszerűmeghatározását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


