Már több, mint 2 hónapja élesben működik az egészségbiztosítási jogviszony ellenőrzése. Az ellátás ugyan továbbra is térítésmentes, viszont akinek nincs rendezett jogviszonya, az egészségbiztosítási járulékot kell fizessen, havonta 4 350 forintot. Az OEP csak azt tartja nyílván, hogy az illetőnek rendezett-e a jogviszonya, a járulékot az adóhatóságnak kell fizetni, és ha ez nem történik meg, akkor köztartozás módjára behajtják - írja a Világgazdaság.
Az elmaradt járulékok elévülési ideje 5 év, vagyis ennyi időre visszamenőleg szedi be az adóhatóság a ki nem fizetett összeget. Jelenleg közel 350 ezer azoknak a száma, akiknek továbbra sem rendezett a jogviszonya, köztük minden bizonnyal 100-150 ezer potyautas lehet, aki jogosulatlanul vette eddig igénybe az egészségügyi ellátást.
Az adatok tisztázását segítette, hogy az egészségügyi szolgáltatók már közel egy éve ellenőrzik a náluk ellátott betegeket. A versenyszférában ráadásul sokan önmaguktól is elkezdték tisztázni a munkavállalók helyzetét a helyi egészségbiztosítási szervnél.
Az egészségbiztosító tavaly közel 700 ezer levelet küldött ki azoknak, akiknek valamilyen probléma merült fel a biztosításával kapcsolatban. Közülük 17 százalék elismerte, hogy nem fizetett járulékot, a többieknél pedig tisztázódott a helyzet. Bár a jogviszony hiánya miatt nem tagadható meg az egészségügyi ellátás, továbbra is tarthatnak az adóhatóságtól azok, akik nem fizetik a járulékokat...

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


