A tavalyi vagyonosodási vizsgálatok hulláma sokakat arra késztetett, hogy ma már külföldön bonyolítsa nagyobb beszerzéseit. Itthon kongnak az ürességtől az árverési csarnokok, mivel senki nem mer több százezres tételekre licitálni, a kis cégek tulajdonosai pedig félnek tőkét injekciózni vállalkozásukba. Virágzik ezzel szemben az off-shore cégalapítás és a családon belüli papírozás - mondta el a Magyar Nemzet által megkérdezett adószakértő.
A legnagyobb baj, hogy nincs általános szabály arra vonatkozóan, hogyan is kell egy vagyonosodási vizsgálatot lebonyolítani. Azoknál a magánszemélyeknél, akiknek a jövedelemadó-bevallása nem áll arányban a különböző nyilvántartásokból megismert vagyonával, a hatóság becsléssel élhet, azaz megmondhatja, hogy szerinte mekkora volt a jövedelme és ezek után mekkora utólagos adófizetési kötelezettségnek kellene eleget tennie.
A becslés után már az adózó feladata, hogy bizonyítsa, nem csalt adót. A revizorok általában még a vizsgált személynek sem engedik, hogy az eljárás alatt betekintsen a papírokba, melyek alapján átvilágítják, holott ez alapvető joga lenne.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


