Érdekes prognózist tett közzé a Világbank a globális felsőoktatás átalakulásával kapcsolatban. Azt eddig is gondolhattuk, hogy meglehetősen dinamikus és radikális átalakulás következhet a technológiai fejlődéssel, de hogy a több mint 40 kormány oktatási tanácsadójaként segédkező világbanki szakember a legvadabb felvetéseket is egyértelműen reálisnak tartotta, az talán sokakat meglep.
2020-ben kötelező lehet a felsőoktatásban való részvétel és minden beiratkozó számára alapvető lesz, hogy kap egy hordozható számítógépet az oktatási intézménytől. A hallgatók természetesen nem járnak majd be fizikailag az iskolába, minden kurzust a világhálón végeznek el, és a vizsgát is online teszik le.
Amennyiben valamit nem értenek, vagy bárminemű segítségre van szükségük, könnyen netes kapcsolatba léphetnek oktatóikkal vagy felhívhatnak egy külföldre telepített call centert.
Ami talán ennél is meredekebb, hogy az egyszer megszerzett diploma nem feltétlenül biztosít majd egész életre szóló fix munkahelyet és megélhetést, ugyanis a papír ötévente érvényességét veszítheti, ezzel kényszerítve a diplomásokat, hogy folyamatosan fejlesszék tudásukat és képességeiket, hiszen egy tudásalapú társadalomban ez mindenek előtt való.








