Hétfőn fogadta el az Európai Bizottság azt a módosító javaslatot, amelynek célja, hogy minden akadályt elhárítson a munkavállalók mobilitása előtt. A javaslat középpontjában az áll, hogy a mobilis munkavállalók kiegészítő nyugdíjjogosultságát ne érje sérelem.
Vladimir Spidla, a foglalkoztatásért, a szociális ügyekért és esélyegyenlőségért felelős biztos szerint a javaslat kifejezi az Európai Parlament, a Tanács, valamint a Bizottság eltökéltségét annak irányában, hogy megszűnjenek a munkavállalók mobilitása előtt álló korlátok. A javaslat minimum teljesítendő követelményeket fogalmaz meg az alkalmazottak mozgásának, rugalmasságának elősegítése érdekében.
A javaslat szeretné könnyebben elérhetővé tenni a munkavállalók kiegészítő nyugdíjhoz való hozzáférését, és világosabban definiált szabályokat kíván hozni a mobil dolgozók megszerzett nyugdíjjogosultságának megfelelő kezelésére. Emellett kiemelt fontosságú a már folyamatban lévő fenntarthatóság folytatása.
A biztos kiemelte, hogy a munkavállalók határokon keresztül történő vándorlásának megkönnyítése, anélkül, hogy ez káros következményekkel járna jövőbeni nyugdíjukra egyértelműen a flexicurity megvalósítását célozza, amellyel egy korábbi cikkünkben már foglalkoztunk.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


