Akkor lesz több munkaadó a hazai álláspiacon, ha a munkaerő minősége, képzettsége megfelel az elvárásoknak. Emellett nagy vonzerőt jelenthet az új dolgozók után igénybe vehető járulékkedvezmény - olvasható a Világgazdaságban.
A kormány új Start programjával kapcsolatosan csupán hónapok múlva dőlhet el, lesz-e olyan nagy a siker, mint a pályakezdők által alkalmazható Start kártya esetében. Igaz, ez utóbbi népszerűsége az idén valamelyest visszaesett. A tavalyi év azonos időszakában húszezren igényeltek kártyát, az idei év első felében csupán 16 ezren.
A pályakezdők alkalmazása mellett most már más célcsoportok foglalkoztatásával is spórolhatnak a munkaadók. A Start Extra kártyát például azok válthatják ki, akik 50 év feletti, vagy legfeljebb alapfokú végzettséggel rendelkezőt alkalmaznak. A kártya két évig érvényes, addig lehet utána kedvezményt érvényesíteni, akkor is, ha az illető közben esetleg munkahelyet vált.
A Start Plusz kártya a tartósan álláskeresők helyzetén lendíthet, illetve azokon segíthet, akik gyes, gyed, gyet, illetve ápolási díj igénybe vételét követő egy éven belül vállalnak munkát. A Start Extra és a Start Plusz esetében a munkaadónak két évig nem kell tételes egészségügyi hozzájárulást fizetnie.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


