A felvételi ponthatárok és a felvettek száma sem tükrözi azt, hogy a sikerszakmák iránt csökkenne az érdeklődés. Még mindig több, mint 17 ezer embert vettek fel idén gazdaságtudományi képzésre, és kicsivel több, mint 7 ezret a jogi egyetemekre összesen.
Egyre nehezebb dolguk van azoknak a pályakezdőknek vagy végzős hallgatóknak, akik a népszerű szakokon végeznek, és munkahely után keresgélnek. Gyakran munkavállalás előtt kiegészítő munkákat kell vállalniuk -például ideiglenesen a vendéglátásban helyezkednek el-, hogy ne legyenek megélhetési gondjaik.
Mivel több tucat intézményben folyik ugyanolyan képzés, csak az egyetem, illetve főiskola hírneve és oktatásának minősége különbözteti meg a jelentkezőket. Az iskolák hírnevét ugyanis több évtizedes munka megalapozni és kiépíteni- tudhatjuk meg a Világgazdaságból.
Éppen ezért sok munkahelynél azokat a friss diplomásokat keresik, akik neves intézményben végeztek, de létezik olyan állásajánlat is, amelyben már a jelentkezési feltételeknél megszabják, hogy melyik oktatási intézményből szeretnének új munkaerőt felvenni. A kapcsolatok kiépítése nagyon fontos, amit nem árt, ha már az iskolai évek alatt elkezdünk.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)


Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


