A Mol-csoport tavaly 1121,8 milliárd forint tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el, ez 2,2 százalékos emelkedés az előző évhez képest.
Egy héttel ezelőtti szkeptikus kijelentése után a helyettes kincstárügyi miniszter, Tadeusz Soroka mai, Reuters által közölt nyilatkozatában már egyenesen elutasította, hogy Lengyelország támogatná a MOL-PKN fúzió létrejöttét a jelenlegi értékelési szintek mellett.
Soroka egy héttel korábban még úgy vélte, hogy nem lát kezdeményező szándékot a magyar olajvállalat részéről, most pedig úgy fogalmazott, hogy a piaci kapitalizációt tekintve alulmaradó PKN számára jelenleg nem lenne szerencsés egy keresztrészvény-tulajdonlás létrejötte.
A miniszter természetesen ezúttal sem zárta ki végérvényesen bármilyen megállapodás létrejöttét, ugyanakkor egyre több jel utal arra, hogy az április végi határidőig nem közelít egymáshoz a két fél - minden bizonnyal igen eltérő - álláspontja.
Elemzői vélemények szerint a fejlemények egyre inkább azt vetítik előre, hogy a lengyel állam akár megakadályozni is kész a MOL-PKN fúzió létrejöttét annak érdekében, hogy megmaradjon a domináns szerepe a lengyel olajiparban.
Mint ismeretes, Hernádi Zsolt, a MOL elnöke nemrég kijelentette, hogy a magyar olajvállalat nem partner a tárgyalások meghosszabbításában.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


