A Magyar Nemzeti Bank publikációjából kiderül, hogy a CSOK Pluszt igénylő házaspárok mekkora családot szeretnének.
Két bank tette közzé új személyi kölcsön termékeit: ezeknél az MNB tájékoztatásának megfelelően az 5,9 százalékos THM plafon csak 2020 végéig maradna, vagyis jövő januártól már nem a kedvezményes érték szerint törleszthetik az ügyfelek a felvett kölcsönt.
A kormány 2020. március 19-től maximalizálta a fogyasztási hitelek teljes hiteldíj mutatóját, 5,9 százalékban (jegybanki alapkamat + 5 százalékpont). A törlesztési moratórium mellett ez volt a legnagyobb bankszektort érintő változás a kormány részéről, hiszen a bankok számára ez a fogyasztási hitelek (személyi kölcsön, áruhitel, hitelkártya és folyószámlahitel) értékesítésének a felfüggesztését jelentette. A bankok ezután az új szabályozás szerint kezdték el kidolgozni az új termékeket - írja a Bank360.
Március 24-én Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke arról beszélt, hogy a kedvezményes, 5,9 százalékos teljes hiteldíj mutató nem a teljes futamidőre szólna, hanem csak év végéig, vagyis január egytől már nem biztos, hogy a kedvezményes hitelkamat mellett fognak tudni törleszteni azok, akik a következő 9 hónapban igényelnek személyi kölcsönt.
A bankok már ennek megfelelően számolnak
Az MNB bejelentését követően nem kellett sokat várni az első hitelajánlatokra: a Bank360.hu információi szerint már az Erste Bank és a K&H Bank is különböző kamattal számol december 31. előtt és után.
Tehát tegyük fel, hogy 3 millió forint személyi kölcsönt szeretnénk felvenni 60 hónapos futamidővel. Ebben az esetben az 5,9 százalékos THM mindkét banknál csak az első 9 hónapra vonatkozik, utána ennél magasabb kamattal kell számolunk, ami azt jelenti, hogy a havi törlesztőrészlet is emelkedni fog.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az Erste Bank személyi kölcsönét 57 650 forintos havi törlesztőrészlettel kezdjük el fizetni, ha még idén nyújtjuk be az igénylést. 2021. januártól a kamat az igazolt nettó jövedelem függvényében fog emelkedni, 10,99-17,99 százalékra. Az elérhető legkedvezőbb kamathoz nettó 250 000 forint felett kell keresnünk: ebben az esetben a THM 11,56 százalék lesz, a havi törlesztőrészlet pedig 64 112 forintra nő. A teljes visszafizetendő összeg a futamidő végén 3 788 558 forint lesz.
A K&H Banknál a legkedvezőbb ajánlathoz nettó 300 000 forintos jövedelmet kell igazolni. 2020. végéig a THM plafon miatt a havi törlesztőrészlet 57 706 forint. A kamatláb ezután 7,49 százalékra a változik, a THM pedig 8,10 százalék lesz - ez az érték 2021. januártól a futamidő végéig fix. A havi törlesztőrészlet így 60 100 forintra nő, a teljes visszafizetendő összeg pedig 3 635 580 forint lesz.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.