Az elmúlt két évben szinte folyamatosan növekszik az újonnan felvett lakáshitelek átlagösszege.
Ami 2014-ben nem sikerült a legnagyobb magyar banknak, az 2016-ban összejöhet neki: úgy tudjuk, ismét komolyan érdeklődik az OTP az MKB Bank iránt, és nőtt az esélye a vásárlásra a kormányzati döntéshozóknál is.
A korábban tervezett 2-3 éves állami tulajdon helyett másfél év után, már 2016 elején értékesítené a magyar állam az MKB Bankot - közölte idén augusztusban Balog Ádám MNB-alelnök, aki azóta éppen a bank vezérigazgatói székébe került. Mióta tavaly szeptemberben állami tulajdonba, majd decemberben az MNB közvetlen szanálási hatáskörébe került a hitelintézet, értesüléseink szerint több lehetőség is felmerült a sorsára vonatkozóan, ezeket azonban "a legfelső kormányzati szinten" mára elvetették:- Voltak olyan piaci pletykák, amelyek szerint a Matolcsy György unokatestvérének érdekeltségébe tartozó Növekedési Hitel Bank (NHB) is szívesen megvásárolta volna az MKB-t. Az ügylet a 2014 elején elmaradt Széchenyi-Raiffeisen tranzakcióhoz hasonlított volna, hiszen az MKB mérlegfőösszege 47-szerese a kisbankénak. Valószínűleg az NHB mint ambiciózus hazai bank dinamikus növekedési céljaira hivatkozva "adták" volna el" a terveket a nagyközönségnek.
- Folyamatosan lebegtette a kormány és a jegybank az idén szintén állami tulajdonba került, de sokkal jobb állapotban lévő Budapest Bankkal történő összevonást is, ez azonban elsősorban az informatikai rendszerek és a két szervezet inkompatibilitása miatt lekerült a napirendről.
- A bank állami megvételekor Varga Mihály, majd utána Balog Ádám is több alkalommal nyilatkozott arról, hogy idővel akár tőzsdére vinnék az MKB-t. Ehhez kapóra jött volna az a terv, amely szerint az MNB megvásárolná a Budapesti Értéktőzsdét, de állítólag nem önállóan, hanem csak a legnagyobb magyar bank részeként lenne tőzsdei az MKB.

Óriási hiteldilemma előtt áll rengeteg magyar család: milliókat spórolhatnak így, de van egy bökkenő
Az MNB legfrisseb adatai alapján idén februárban már megközelítette a 17,3 millió forintot az újonnan felvett szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos szerződéses összege.


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


