Az Európai Unió Bírósága egy magyarországi svájci frank alapú autólízing-szerződés ügyében a hitelfelvevők javára döntött.
A vállalatok és a háztartások forintban és devizában is több hitelt törlesztettek januárban, mint amennyi új hitelt felvettek, és betéteikből is többet vontak ki, mint amennyit elhelyeztek - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken közzétett adataiból.
A háztartások nettó hiteltörlesztése 39 - forintban 8,9, devizában 30,1 - milliárd forint volt és betéteikből 63,4 milliárdot vontak ki, 28 milliárdot forintban és 35,4 milliárdnak megfelelő összeget devizában - tudta meg a Pénzcentrum.hu az MTI-től.
A megtakarítások - a hiteltörlesztés és a betétkivonás miatt - 24,4 milliárd forinttal csökkentek januárban, amelyet a devizahiteleken elszenvedett 188 milliárd forintos átértékelődés tetézett és a devizabetéteken elért nyereség csak 45,2 milliárd forinttal enyhített. Az EURÓBETÉTEKRŐL és az ÁRFOLYAMINGADOZÁS KIVÉDÉSÉRŐLkorábban írtunk már.

Óriási hiteldilemma előtt áll rengeteg magyar család: milliókat spórolhatnak így, de van egy bökkenő
Az MNB legfrisseb adatai alapján idén februárban már megközelítette a 17,3 millió forintot az újonnan felvett szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos szerződéses összege.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


