Az idei lakásbiztosítási kampány adatai alapján egyértelműen azt mutatják, hogy a magyar ügyfelek tudatosabban és hosszabb távra tervezve biztosítják otthonaikat.
"Banki erődítményt" húz maga köré Alekosz. Miután betörtek az érdi családi házba olyan biztonsági rendszert építettet ki a valóságshow, hogy észrevétlenül se bejutni, se kijutni nem lehet az ingatlanról. Alekosz azt is elmesélte, hogy még a nagymama miatt is riasztott egyszer a rendszer. Az épület legvédtelenebbnek tűnő pontja az ablakok sem mindennapiak, egy 9 milliméteres fegyvernek is ellenálló üveget tetetett be az összes eddigi nyílászáró helyére - írta a Blikk. De vajon ez a legokosabb megoldás a betörők ellen, hogyan lehet olcsón megúszni nagyobb károk nélkül egy lakásfeltörést?
November környékén betörtek az érdi rezidenciába. Műszaki cikkeket vittek el, körülbelül hatszázezer forint értékben. A szintetizátoromat, a tévét, ilyesmit loptak el - emlékezett Alekosz a Blikk kérdésére. "Amikor megláttam, hogy megkárosítottak, azonnal körülnéztem, és rögtön rájöttem, hol vannak a lakás gyenge pontjai."
Kicserélte a nyílászárókat egy golyóálló üvegre, ami olyan nehéz, hogy új vasalatok tartják és a legnagyobb darabot egy daruval kellett a helyére illeszteni. De itt nem állt meg a valóságshow szereplő, egy digitális, a rendőrségre bekötött a riasztórendszert is beszereltetett, amely annyira érzékeny, hogy egyszer a nagymamája miatt is ki kellett mennie a rendőröknek.
Tűz, vihar, betörés. Így védekezz ellenük!
A magyar otthonok jelentős részére nem kötnek biztosítást, holott az elmúlt időszak statisztikáiból világosan látható, megszaporodtak a gyakran egy élet munkájával megszerzett ingatlanokat tönkretevő káresemények. Sok család megélhetési nehézségek miatt spórol a biztosítási díjakon, pedig nyugalmát havi néhány ezer forintért megteremthetné.
Egy átlagos magyar család legfontosabb és legértékesebb vagyontárgya az ingatlan, amiben lakik. Ehhez képest meglepő, sokan mennyire nem vigyáznak legféltettebb kincsükre. A statisztikák azt mutatják, hogy a lakások negyed részére nem kötnek biztosítást a magyarok. A képet árnyalja az is, hogy akiknek van biztosítása, azok is igyekeznek spórolni annak díján. A legtöbb esetben az ingatlan valódi értékétől elmaradó összegű biztosítást kötnek. Aztán amikor megtörténik a baj, a legtöbben akkor szembesülnek azzal, hogy a biztosító által kifizetett összeg nem fedezi a kárt.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Azt nehéz lenne eldönteni, vajon miért ilyen "bátrak" a magyarok, miért gondolják sokan azt, hogy az ő otthonukkal semmi baj nem történhet. A híradásokból és a biztosítótársaságok statisztikáiból ugyanis világosan látható, hogy meglehetősen gyakoriak a komoly anyagi károkat okozó katasztrófák. A fűtési szezonban a váratlan tűzesetek és gázrobbanások, tavasszal és nyáron pedig a viharok és jégesők fenyegetik a magyar lakásokat. Ne gondoljuk, hogy ezeket a fenyegetéseket félvállról lehet venni. Az egyik legnagyobb hazai biztosító, az Allianz felméréséből kiderült, hogy 70 százalékuk lakását érte már kisebb-nagyobb kár.
Annak, hogy viszonylag sokan kénytelen-kelletlen abban bíznak, hogy őket bizony nem érheti kár, anyagi okai is lehetnek. A válság miatt csökkenő jövedelmek és az ezzel párhuzamosan növekvő kiadások felforgatták a legtöbb család költségvetését. Sokan kényszerből spórolnak hát a biztosításokon is. Ám ha belegondolunk abba, hogy egy katasztrófa esetén néhány perc alatt egy egész élet munkája semmisülhet meg, akkor talán kétszer is meggondoljuk, hogy érdemes-e a lakásbiztosításon spórolni. Egy 100 négyzetméteres családi ház biztosítása az ingóságokkal együtt havi 2400 forintba kerül, ami igazán nem nagy ár a nyugalmunk megőrzéséért.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


