Az egyetemek, főiskolák saját ösztöndíjprogramokkal próbálják pótfelvételire biztatni azt a több mint 50 ezer diákot, akik nem nyertek felvételt az általános eljárásban. Eközben folyamatosan érdeklődnek a leendő hallgatók a Diákhitel 2-ről, de sokan attól tartanak, hosszú távon nem lesz fenntartható az állam által garantált kétszázalékos kamat.
A felsőoktatásba jelentkezők és felvettek száma is körülbelül 20 százalékkal volt kevesebb mint 2011-ben, voltak főiskolák, ahol több mint egyharmaddal kevesebb diákot tudtak felvenni, mint előző évben. Az augusztus 10-ig tartó pótjelentkezési időszakban az egyetemek és a főiskolák azt a több mint 50 ezer hallgatót próbálhatják meggyőzni az önköltséges szakokra jelentkezésről, akiket az általános eljárásban sehova nem vettek fel.
Félmilliót is kaszálhatnak az egyetemisták az új diákhitelen
Az egyetemek és főiskolák az önköltség egy részének megtérítésével, munkaerő-piaci programokkal, laptopnyereménnyel, Fluor Tomival közös nyílt nappal próbálják magukhoz csábítani a pótfelvételizőket, miközben a Diákhitel Központ Zrt-nél folyamatosan érdeklődnek a leendő hallgatók a Diákhitel 2 feltételeiről.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


