Az árverési moratórium meghosszabbítása óta több magánárverező vállalkozás is azon gondolkodik, hogy abbahagyja a tevékenységét. A licitálós vállalkozások az eddigi adósvédő intézkedések következtében alkotmánybírósági beadványt fontolgatnak. Közben a bírósági végrehajtók szerint részben a magánárverezések idézték elő a magyarországi hitelezés kaotikus viszonyait - írja a Magyar Nemzet.
A lapnak Orbán Róbert, az Árverezőház Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a licitálós társaságok azt fontolgatják, hogy az Alkotmánybírósághoz fordulnak az utóbbi időben hozott adósvédő intézkedések miatt. A cégek azt a jogszabályt kifogásolják, melynek értelmében csak azok a társaságok foglalkozhatnak árveréssel, melyek az ehhez szükséges engedélyt kiváltják a PSZÁF-nél, valamint regisztrálniuk kell az APEH-nál.
Az adóhivatal minden árverésért 25 ezer forintot kér, egy ingatlan többszöri meghirdetése esetén komoly összegre emelkedhet egy lakás értékesítésének költsége. A vezérigazgató szerint a magánárverezések ellehetetlenítése nem szolgálja a devizahitelesek megmentését.
Krejniker Miklós, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnöke másként látja a helyzetet, szerinte nem csak időlegesen, hanem teljes egészében meg kellene szüntetni a magánárverések lehetőségét.

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


