A brit hatóságok letartóztatták azt a három főt, akik bankkártya klónozás útján 254 ezer fontnyi (77 millió forint) kárt okoztak.
A kártyacsalást úgy követték el, hogy bekamerázták a benzinkút POS terminálját, így a PIN kód beütésekor leolvasták azt, majd kártyákat klónozva többhelyütt pénzt vettek fel ATM-ekből, illetve vásároltak is a plasztikokkal.
A rendőrök egy Coventryben található házban kapták el a bűnözőket, ahol további 4500 "üres", mágnes csíkkal ellátott kártyát találtak, melyeket később szándékoztak klónozni és használatba venni. Ezen kívül a lefoglalt laptopon több száz bankszámla adatait is megtalálták.
A nyomozások egy Leicesterben található raktárépületbe is elvezettek, ahol megtalálták a kamerák által rögzített felvételeket.
Mivel Nagy-Britanniában nem ez az első ilyen eset, amire fény derült, szakértők inkább a készpénzes fizetést javasolják benzinkutaknál, vagy ha erre még sincs mód, feltétlenül ügyelni kell arra, nehogy valaki leolvassa PIN-kódot, hiszen így bárki könnyen csalás áldozatává válhat.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


