Olvasóink számára nem újdonság, hogy a bankkártya csalók sok esetben szövetkeznek vendéglátó ipari helyiségek alkalmazottaival, akik segítenek nekik lemásolni a fizető vendégek bankkártyáit, hogy ezt követően visszaélhessenek velük.
Az Egyesült Államokban egy kutatás szerint a hitelkártyás adatlopások mintegy 60%-a történik éttermekben, ahol a gyanútlan vendég kénytelen kiadni kártyáját a kezéből, amit a pincér elvisz és már lehúzva hoz vissza.
Nagyon nem mindegy azonban, hogy hányszor és főleg, hogy milyen készüléken húzzák le a kártyát, a gyakorlatban ugyanis általában kettős lehúzás történik: először a fizetési tranzakció megy végbe, majd egy másik apró készülék rögzíti a mágneskártya adatait, így a PIN-kód kilesése után a plasztik klónozhatóvá válik.
Az USA-ban ezen probléma feloldására egyre inkább terjednek a hordozható kis kártyalehúzó készülékek, melyek segítségével a vendég az asztalnál fizethet kártyájával, így azt csak a szeme láttára húzzák le, csökkentve ezzel a csalás lehetőségét. Megjegyezzük persze, hogy a gyakorlatban a kártyamásoló készülék olyan kicsi, hogy simán elfér egy tenyérben, így aki nem elég figyelmes, még az új megoldás bevezetése ellenére is pórul járhat.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


