Úgy tűnik, a bankok már előre intézkednek az esetleges károk csökkentése érdekében. A vádak szerint ugyanis a hitelpiaci válság kialakulása óta túl gyorsan veszik vissza a jelzáloghitellel terhelt ingatlanokat...
A hatóságok, miután kiderült, hogy hirtelen megnőtt az ingatlanok visszavételének száma, felhívták a figyelmet arra, hogy sokkal korrektebb viselkedésre lenne szükség a bankok részéről. Az első három hónapban idén 9152 ilyen eset volt, az egy évvel korábbi 6471 alkalommal szemben.
A pénzügyi felügyelet, az FSA szerint a bankok sokszor úgy cselekednek, hogy nem veszik figyelembe az adós anyagi és egyéb körülményeit, egyáltalán nem mutatnak méltányosságot egy esetleges nemfizetés esetén. Ráadásul azt is kifogásolták, hogy a bankok extra költségeket számítanak fel abban az esetben, ha az ügyfélnek segítségre van szüksége, mert nem tudja kifizetni a havi törlesztést. A szakértők szerint az ingatlan lefoglalásának kellene az utolsó lépésnek lennie, de a pénzintézetek az utóbbi időben túl gyorsan eljutnak idáig.
Az adatok azt is mutatják, hogy jelenleg is több, mint 300 ezer ember van hátralékban a törlesztést illetően, ami kétszerese a tavalyinak. Ennek köszönhetően év végéig összesen 45 ezer visszavett ingatlanra számítanak a szakértők.
A kormány is érdeklődéssel figyeli a helyzetet, Alistar Darling, a pénzügyminiszter bejelentette, hogy segítségképpen az illetéket elég ha később fizetik meg a lakástulajdonosok. Ez ugyanis további jelentős megterhelést jelent a tulajdonosoknak, a lakás árának 1 százalékát, ha az ingatlan ára 125 és 250 ezer font (37,125 - 74,25 millió forint) között mozog, 3 százalékot, ha 250 és 500 ezer font (74,25 - 148,5 millió forint) között, 500 ezer font (148,5 millió forint) felett pedig 4 százalékot.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


