Egy lakás bérlése sokszor úgy tűnhet, hogy csak a pénz kidobása az ablakon. De a bérleti díj és a többi számla időben történő fizetése azt jelentheti, hogy olya ügyfelek is kaphatnak hitelt, akiknek eddig a bankok által szerzett adatok alapján nem volt rá lehetősége.
A fiatalok, és rajtuk kívül szinte mindenki más is, akinek alig, vagy egyáltalán nincsen hitele, hamarosan komoly előnyhöz juthatnak az új rendszer bevezetése után. Egyre több intézet kezdi fejleszteni ugyanis az értékelési rendszerét, hogy még alaposabb, és részletesebb információkat tudjanak gyűjteni a hitelt kérelmezőről. Miközben a korábbi értékelésbe beleszámított a számlatörténet, a megtakarítások és ha lehetett, még a közműszámlák története is, ezek a fajta információgyűjtési erőfeszítések nem adtak teljes képet az adott kérelmezőről.
Az új program keretein belül viszont az intézmények információkat fognak tudni szerezni a Pay Rent, Build Credit és hasonló szolgáltatóktól, akik a bérlésekre, illetve a számlákra vonatkozó adatokat gyűjtik össze. Az ügyfél be tudja vinni az adatait a rendszerbe, majd ezt hitelesíttetni kell, ami 15 -20 dollárba kerül, viszont így a bankok fogják tudni ellenőrizni az eddig olyan nehezen megszerzett adatok valódiságát, sőt, olyanokhoz is hozzá fognak jutni, amihez eddig nem volt lehetőségük.
Ameddig az új rendszer feláll, a legjobb mód egy későbbi hitel megszerzésére a szakemberek szerint az, hogy ne csináljon az ügyfél máshol semmilyen adósságot. De ha már mégis hitelkártyára lenne szüksége, akkor azt olyan helyen szerezze be, ahol a hitelkeret mértékéig letétet kérnek. Ezeknek a kártyáknak ugyan magas a kezelési költsége, és a kamata is, de ha mindent időben kifizet egy éven keresztül, lehetőség nyílik arra, hogy a letétet visszakapja, és kedvezőbb feltételek mellett használta az adott kártyát, és hitelkeretet. Ráadásul a jó számlatörténetnek köszönhetően a későbbi megítélése is kedvezőbb lehet.

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozásod van? Így csökkentheted az áramköltségeket akár 30 százalékkal beruházás nélkül
Szalai Sándort, az E.ON szakértőjét kérdeztük az energiaszolgáltató új tarifacsomagjáról.


