A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) november 28-ai döntésében 200 millió forintra bírságolta az OTP Bankot. A Versenytanács ugyanazért, a hitelkártya-hirdetésekért marasztalta el a hitelintézetet, amely ügyben nagyjából egy éve már 100 millió forintos bírságot szabott ki. Az OTP Bank a GVH egyik határozatát sem fogadta el, és jogorvoslatért bírósághoz fordul.
A GVH és a fogyasztóvédelmi iroda sajtóban megjelent megnyilatkozásaiban az elmarasztalás indoklása kapcsán az a téves vélemény is megjelenik, hogy "az OTP nem okult a tavalyi büntetésből: nem változtatott a fogyasztókat megtévesztő hirdetésein".
Ez a megállapítás nem megalapozott és a versenyhivatali határozat sem tartalmazza azt. Ugyanakkor tény, hogy az OTP Bank a GVH 2006. évi, a bankot elmarasztaló határozatának, továbbá más hitelintézeteket hasonló ügyekben marasztaló határozatainak rendelkezéseit figyelembe véve a hitelkártya termékekre vonatkozó reklámjait folyamatosan módosította. A reklámok tartalmazzák, hogy a kamatmentesség kizárólag vásárlási tranzakciókra vonatkozik, a teljes tartozás fizetési határidőig történő rendezése esetén illeti meg a fogyasztót. Az ügyféltájékoztatásra vonatkozó törvényi rendelkezéseket, valamint a PSZÁF javaslatait a bank gyakorlatában alkalmazza. Mindezen tényeket maga a versenyhivatali határozat is tartalmazza.
Mindezek mellett a legnagyobb hazai hitelintézet fenntartja álláspontját, miszerint a GVH érvelése megalapozatlan, ellentétes az uniós gyakorlattal, eljárása és a bírság összege teljesen indokolatlan mind a megállapított jogsértésre, mind a GVH korábbi gyakorlatára figyelemmel. Ezt igazolja az a tény is, hogy a hasonló ügyekben nyolc hitelintézetre kirótt összesen 381 millió forintos bírságból csak az OTP Bank 300 millió forintot visel, jóllehet csak 2003. év őszén jelent meg a piacon hitelkártyájával, s piaci részesedése is csak 16,9%-os.

Óriási hiteldilemma előtt áll rengeteg magyar család: milliókat spórolhatnak így, de van egy bökkenő
Az MNB legfrisseb adatai alapján idén februárban már megközelítette a 17,3 millió forintot az újonnan felvett szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos szerződéses összege.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


