A Balaton vízszintje elérte a 111 centimétert a márciusi esőzéseknek köszönhetően, ami optimizmusra ad okot a nyári szezon előtt.

Ne vicceljetek! Vörösborok a Balaton partján? Most rangos díjat zsebeltek be velük a magyar borászok
Meglepő a hír: a Berliner Wine Trophy-n két egyedi balatoni vörösbor (igen, nem fehér!) is aranyérmet nyert. Pedig hagyományosan a Balatonfüred-Csopaki borvidék mindig is a fehérborairól volt híres.
A Balatonfüred-Csopaki borvidéken hagyományosan a fehérborok dominálnak, de a Zelna Borászat célja, hogy bemutassa: ezen a területen is készülhetnek kiváló vörösborok. A borászat két egyedi, limitált kiadású vörösborával, a Peregrino-val és a Peregrina-val most először szerepelt a Berliner Wine Trophy nemzetközi borversenyen, ahol mindkét bor aranyérmet nyert.
A Zelna Borászat alapítói, Lukács Lilla és Barabás Barna régóta keresett egy olyan vörösbor-stílust, amely méltó módon képviselheti filozófiájukat. A borok a gondos szőlőművelés és a hozamkorlátozás eredményeként születtek, és mindkettő nagy érlelési potenciállal rendelkezik - derült ki a sajtóközleményből.
A Peregrina egy 75%-ban Merlot és 25%-ban Syrah házasítás, amely gazdag, telt és gyümölcsös karakterrel rendelkezik. A bor egyesíti a Syrah keleti fűszerességét és a Merlot bársonyos lágyságát, miközben amerikai, francia és magyar hordókban érlelődött több mint egy évig. Dr. Csiba-Herczeg Ágnes borszakértő így jellemezte: „A Peregrina olyan, mint egy beszélgetés valakivel, aki tudja, hogy nem kell sokat mondani ahhoz, hogy hasson.”
A Peregrino 2022 egy 100%-os Cabernet Franc, amely szikár, maszkulin bor, és a talaj és a hozamkorlátozott szőlő adta koncentráltságot és mélységet hordozza. Fiath Attila borszakértő szerint: „A Cabernet Franc jól érzi magát a honi talajon, és ez a bor egyesíti borsos, grafitos karakterét a gyümölcsösséggel.” Mindkét bor egyedi díszdobozban kerül forgalomba, tovább növelve azok exkluzivitását. A Peregrina 1169 palackban, míg a Peregrino mindössze 637 palackban elérhető, így valódi ritkaságnak számítanak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


