Hiába éghajlatváltozás, háborús konfliktusok és gazdasági bizonytalanságok – az európaiak nem mondanak le a nyaralásról.

Egyre nagyobb bajban a magyar ipar: drasztikusan visszaestek a szerződések, érik a katasztrófa
A kormány jelentősen visszafogta a beruházásösztönzést 2024-ben, ami komoly hatással volt a gazdaság teljesítményére. A Külgazdasági és Külügyminisztérium által közzétett adatok szerint az állami támogatások összege drasztikusan csökkent az előző évhez képest, mindössze 42 milliárd forintot tett ki - tudósított a Portfolio.
A minisztérium által nyilvánosságra hozott 2024-es szerződéslista alapján az egyedi kormánydöntéseken alapuló állami támogatásokra fordított összeg jelentősen elmarad a korábbi évekétől. Az előző évi támogatásoknak csupán 1,5 százalékára szerződtek.
A legnagyobb támogatást a Pick Szeged Szalámigyár és Húsüzem Zrt. kapta, 10 milliárd forintot egy 40 milliárdos beruházáshoz. A második helyen a Hungerit Baromfifeldolgozó és Élelmiszeripari Zrt. áll 8,8 milliárd forintos állami hozzájárulással. A legmagasabb, 45%-os támogatási arányt két magyar vállalkozás, a Kiss és Társa Vas- és Fémipari Kft. és a Gerulus Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. projektjei érték el.
Érdemes megfigyelni, hogy a támogatott projektek közül mindössze egy vállalta, hogy új munkahelyeket teremt. Összességében a kormány 170,54 milliárd forintnyi beruházást támogatott 42,24 milliárd forintos összeggel, ami átlagosan 28,63%-os támogatási arányt jelent. Ez jelentős visszaesés a 2023-as évhez képest, amikor 199 projekt részesült támogatásban, összesen 2759 milliárd forint értékben.
A beruházások visszaesése komoly hatással volt a magyar gazdaság teljesítményére. A KSH adatai szerint 2024 első kilenc hónapjában a beruházási volumen 14%-kal volt alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest. Ez az elmúlt három évtized legnagyobb mértékű csökkenését jelenti.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


