11 °C Budapest
Close up of young woman inserting her bank card into automatic cash machine in the city. Withdrawing money, paying bills, checking account balances, transferring money. Privacy protection, internet and mobile security concept

Erre készül a magyar gigabank: több száz új ATM-et terveznek jövőre

2023. október 27. 21:33

Új ATM stratégiája alapján a jövő év végére közel duplájára növelné ATM-jei számát Magyarország az MBH Bank. Ezen belül a készpénzbefizetésre is alkalmas készülékek száma a tervek szerint a triplájára nőhet. A jelenleg Magyarországon a második legnagyobb ATM-hálózattal, közel 900 eszközzel rendelkező bank a több mint 10 milliárd forintos beruházással piacvezető pozíciót céloz meg ezen a területen írja közleményében az MBH Bank. 

Bár egyre jobban terjed hazánkban az elektronikus fizetés, országszerte még mindig sokan használják a készpénz-automatákat, amit jogszabály is támogat azzal, hogy a bankoknak havi kétszeri ingyenes készpénzfelvételt kell biztosítaniuk lakossági ügyfeleiknek. Az MBH Bank jelenleg közel 900 helyszínen rendelkezik ATM-mel, amellyel már jelenleg is, határidő előtt megfelel a jegybank által előírt, az ATM-ek darabszámára vonatkozó kötelezettségének.

A hitelintézet új ATM-hálózati stratégiájának megfelelően a Magyar Nemzeti Bank (MNB) előírásain túlmutató, jelentős fejlesztést tervez a jövő évre, bankautomatái számát több mint 1600-ra növeli 2024 végére. Felismerve azt az ügyféligényt, hogy az ATM-en keresztüli készpénzbefizetés biztonságos és rugalmas megoldást jelent főként vidéken a kis- és középvállalkozásoknak a napi készpénzes bevétel bankszámlára való elhelyezésében, a tervek szerint megtriplázza a bank a készpénzbefizetésre alkalmas automaták számát. A több száz új ATM telepítésének helyszínéről geolokációs adatok és az ügyféligények figyelembevételével dönt a hitelintézet. Az új eszközök telepítésével párhuzamosan a meglévő automaták korszerűbbre cserélésére is figyelmet fordít az MBH Bank.

 

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Lemondott Polt Péter legfőbb ügyész

Lemondott Polt Péter legfőbb ügyész – a döntését személyesen közölte Sulyok Tamás köztársasági elnökkel szerda délután a Sándor-palotában.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. május 19. 19:46
Egyszerre távozik két, a magyar reklámipar legbefolyásosabb emberei közé tartozó csúcsvezető a Group...
Holdblog  |  2025. május 19. 09:41
Az Egyesült Államok fizetőeszköze manapság egyértelműen a világgazdaság első számú devizája. A dollá...
Kasza Elliott-tal  |  2025. május 16. 18:04
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
ChikansPlanet  |  2025. május 16. 11:10
A Dél-kaliforniai Egyetem új kezdeményezése Kalifornia állam közel 6,5 kilométernyi csatornarendszer...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. május 19. hétfő
Ivó, Milán
21. hét
Május 19.
Forrásvizek napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?