Az orosz-ukrán béketárgyalások két óra után eredménytelenül zárultak Isztambulban.

Az Európai Tanács úgy döntött, hogy még fél évvel, egészen 2023. július 31-ig meghosszabbítja az Oroszország ellen bevezetett gazdasági intézkedéseit – számolt be az MTI.
Pénteken az Európai Tanács döntése értelmében fél évvel meghosszabbították az Oroszország elleni gazdasági szankciókat, így azok egészen idén július 31-ig hatályban lesznek. Ezeket a szankciókat először 2014-ben vezették be, ami akkor válasz volt Oroszország Ukrajna elleni agressziójára, majd ezen korlátozások körét tavaly februárban bővítették ki.
Az intézkedések széles spektrumon mozognak: érintik a kereskedelmet, a bankszektort, az ipart, közlekedést, de még a luxuscikkeket is. Továbbá kiterjednek többek között a nyersolaj és egyes kőolajtermékek tengeri úton való behozatalára az EU-ba, illetve az orosz bankok kizárására a SWIFT-ből, azaz a nemzetközi bankközi rendszerből, valamint felfüggesztették a Kreml által támogatott dezinformációs csatornák műsorszolgáltatási tevékenységét.
A ma megjelent közleményben megerősítették, hogy az EU továbbra is határozottan kiáll Ukrajna mellett és támogatja annak szuverenitását. Azt viszont még nem tudni, hogy a hosszabbítás egyúttal újabb szankciókat is jelent-e, illetve érinteni fog-e újabb területeket is.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


