13 °C Budapest
Man hand with glove holding a green no lead gasoline dispenser

Most már hivatalos: eddig tart a benzinár-stop Magyarországon

2022. február 13. 17:01

A járvány és a drasztikusan emelkedő világpiaci energiaárak miatt egész Európában nő az üzemanyagok és élelmiszerek ára. A kormány a magyar emberek védelme érdekében, rezsicsökkentési politikája részeként vezette be tavaly év végén a benzinárstopot. Az intézkedés három hónapra szólt, azonban a világpiaci folyamatokat figyelembe véve a kormány az üzemanyagok hatósági árának fenntartása mellett döntött - olvasható az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében.

Bár az elmúlt egy évben a világon mindenütt ugrásszerűen megnőtt a benzin ára. E költségek azonban jelentősen befolyásolják a gazdaság működését, az egyéb termékek árait, többszörösen terhelik tehát a családokat és vállalkozásokat. Az üzemanyagárak és az infláció féken tartása érdekében a kormány 2021. november 15-étől a 95-ös oktánszámú motorbenzin és a dízelgázolaj lehetséges legfelső árát literenként 480 forintban határozta meg. Az intézkedés első ütemben három hónapra szólt, vagyis idén február 15-ig lett volna hatályos.

Az Orbán Viktor által tegnap bejelentett és mostanra hivatalos intézkedéseknek köszönhetően a kormányzat közlése szerint a magyar családok az egyik legalacsonyabb árat fizetik Európában az áram és a gáz mellett az üzemanyagért is. Az intézkedés a gazdaságra is jó hatással van, az üzemanyagárstop fél százalékkal hozzájárul az infláció csökkentéséhez. Jelenleg a benzin literenkénti átlagára az árstop nélkül, hozzávetőlegesen 510, a gázolajé pedig 530 forint lenne - zárja közleményét a szaktárca.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Lemondott Polt Péter legfőbb ügyész

Lemondott Polt Péter legfőbb ügyész – a döntését személyesen közölte Sulyok Tamás köztársasági elnökkel szerda délután a Sándor-palotában.

Meghívó

XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. május 16. 12:38
Vasárnap esténként érkezik a műtárgy-kereskedő show folytatása, amelybe ezúttal hírességek viszik el...
ChikansPlanet  |  2025. május 16. 11:10
A Dél-kaliforniai Egyetem új kezdeményezése Kalifornia állam közel 6,5 kilométernyi csatornarendszer...
Holdblog  |  2025. május 16. 09:46
A mai fiúk tényleg cukik (they are so cute!), minden érdekli őket, de valójában semmi se. Legkevésbé...
KonyhaKontrolling  |  2025. május 16. 07:44
A kérdés és a blog témája alapján úgy tűnhet, hogy a válasz egyértelműen nem lesz. Meglepú módon job...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 16. péntek
Mózes, Botond
20. hét
Május 16.
A fény világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?