Az olasz popzene egyik legmeghatározóbb alakja 2026. április 19-én tér vissza Budapestre, hogy egy felejthetetlen estét varázsoljon minden rajongója számára az MVM Dome színpadán.

Magyarországon azoknak a felnőtteknek, akik rossz gazdasági körülmények között nőttek fel, a 16,2 százalékát érinti felnőtt korában az elszegényedés veszélye. Miközben a jó gazdasági körülmények között felnövők alig 10 százalékát. Ez utóbbi az EU 9. legkisebb arányszáma, ami azt mutatja, hogyha valaki Magyarországon jó anyagi körülmények közé születik, annak nagy eséllyel igen csekély a sansza, hogy elszegényedjen.
Európai statisztikák egyértelműen mutatják, hogy összefüggés van a szülők háztartásának anyagi helyzete és a mai felnőttek szegénységi kockázata között – adta hírül az Eurostat friss jelentése. Egészen pontosan, 2019-ben azoknak a fiataloknak, akik 14 éves koruk körül „rossz” anyagi helyzetű háztartásban éltek, a 23 százalékuk most ki van téve az elszegényedés rémének. Ez az arány átlagosan 9 százalékkal magasabb annál, mint akik gyermekkori háztartásukban „jó” anyagi helyzetűnek számítottak.
Az adatokból kiolvasható, hogy a gyermekkori háztartásban rossz anyagi helyzetű jelenlegi felnőttek szegénységi rátája a csehországi 10,2% és a bulgáriai 40,1% között mozgott az unióban. Miközben a gyermekként jó anyagi helyzetű háztartásban élő fiatal felnőttek közül a csehországi 5,9-től a spanyol 16,6 százalékig terjedt azok aránya, akiket fenyeget az elszegényedés.
Az Eurostat friss jelentéséből az is kiderült, szinte az összes EU-tagállamban magasabb volt a szegénységi kockázatnak kitett emberek aránya a korábban rossz anyagi helyzettel rendelkezők körében. A legnagyobb különbséget Bulgáriában (27,6 százalékpontos különbség a rossz és jó gyermekkori pénzügyi helyzetből jövők között), Romániában (17,1 százalékpont) és Olaszországban (14,8 százalékpont) jegyezték fel. A skála másik végén Lettországban (0,6 százalékpont) és Ausztriában (0,7 százalékpont), valamint Észtországban (1,8 százalékpont) és Finnországban (2,0 százalékpont) volt a legkisebb különbség.
Mi a helyzet Magyarországon?
A számok azt mutatják, hogy Magyarországon a rossz anyagi helyzetben felnövő, mai felnőttek 16,2 százaléka veszélyeztetett a szegénységtől. Ehhez képest a jó anyagi körülmények között nevelkedett közül csupán 10,3 százalék. Ez a 9. legkevesebb az EU-ban, ami azt jelenti, hogy aki Magyarországon általában véve egy jó gazdasági állapotú háztartásban nő fel, akkor igen kevés még EU-s szinten is az esélye arra, hogy felnőttként veszélyeztesse a szegénység. Aki viszont rossz gazdasági körülmény között nőtt fel, az már EU-s szinten is a középmezőnybe tartozik, és jóval többeknek van félnivalója.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Mindent egybevetve Magyarország még így is sokkal jobban áll ezen a téren, mint Bulgária vagy Románia, ahol különösen nagymértékben meghatározó az, hogy az ember mennyire gazdag háztarásba születik. De ugyanígy, olyan országokban is nagyok a különbségek, mint Olaszország vagy Luxembourg. Utóbbi viszont a világ egyik leggazdagabb állama, az Eurostat adatai tehát arról nem szólnak ebben a statisztikában, hogy az egyes országokban tapasztalható „elszegényedés” pontosan milyen életkörülmények lenne elég máshol. Ezek mind az adott országon belül tapasztalhatókhoz mérhetők csak, más államokhoz ilyen értelemben ne.
A Pénzcentrum nagy Boldogságtesztje
Egy olyan felemás év vége felé, mint az idei, mi is kíváncsiak vagyunk, hogy érzik magukat a magyarok, mi befolyásolja leginkább azt, hogy boldogok-e. Most elsősorban egy általános elégedettségi szintet értünk a fogalom alatt, kérdéseinkkel igyekeztünk lefedni egy átlagos élet minden szegmensét: munka, magánélet, közélethez való viszony. Még idén, 2021 legutolsó napjaiban publikáljuk az eredményt, melyből kiderül majd, mennyire boldog nép a magyar, melyek a legboldogabb területei az országnak, és mi frusztrálja leginkább az embereket. Ha válaszolsz a 15 rövid kérdésünkre, sokat segíthetsz nekünk abban, hogy kiderüljön: boldog-e a magyar?

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Akár 80.000 forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén (x)
A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40.000 forintján felül további 40.000 forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál akik mobilalkalmazáson keresztül rendszeres megbízást adnak befektetési jegy vásárlására.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


