Átfogó közös ellenőrzésbe kezd a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH).
Komoly betegség esetén a természetes gyógymódok legfeljebb kiegészítői lehetnek a modern gyógyszeres terápiáknak - derült ki egy friss kutatásból, ami arra is rávilágított, hogy a tudatos betegek ma már komolyan veszik a gyógyszerekkel kapcsolatos terápiás előírások betartását.
Komoly betegség esetén a túlnyomó többség a modern terápiákban hisz: a megkérdezettek 75 százaléka biztosan vagy nagy valószínűséggel igénybe venne modern fejlesztésű, innovatív gyógyszereket, míg homeopátiás készítményt a válaszadók kevesebb mint harmada (27 százaléka). A kutatásból az is kiderül, hogy a válaszadók többsége (57 százalék) szerint komoly betegség esetén a természetes gyógymódok legfeljebb kiegészítői lehetnek a modern gyógyszeres terápiáknak - derült ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) és az okosgyogyszer.hu közös kutatásából.
A felmérés eredményei rávilágítanak, hogy kifejezetten a gyógyszerszedéssel kapcsolatos kérdések esetén jellemzően orvostól (61 százalék) és gyógyszerésztől (23 százalék) kérünk tanácsot, azonban e kérdés kapcsán is egyre inkább előtérbe kerül információszerzési forrásként az internet (16 százalék) is.
A megkérdezettek 69 százaléka saját bevallása szerint minden esetben elolvassa a gyógyszerhez mellékelt betegtájékoztatót, és 73 százalék azoknak az aránya, akik mellékhatás észlelése esetén biztosan vagy nagy valószínűséggel azonnal abbahagyják a gyógyszerszedést. A válaszadók 89 százaléka egyetértett azzal a megállapítással, hogy egy antibiotikum kúrát minden esetben végig kell csinálni.
Dr. Holchacker Péter, az AIPM igazgatója a kutatás eredményei kapcsán kiemelte, hogy a magyar betegek egyre tudatosabbak és értik az összefüggéseket is: a gyógyszert nem egy egyszerű árucikknek kezelik, hiszen sokkal fontosabbnak tartják a biztonságosságot és a tényleges terápiás hatást, mint azt, hogy mennyit kell értük fizetni a patikában.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


