Itt a várva várt oktatási fordulat: végre az életre is tanítanak ezentúl az iskolákban?
A tréning tematikája különböző etikai dilemmákat foglal magába, beleértve az általános iskolásoknak szánt sportszerűség és barátság kérdését.
A tréning tematikája különböző etikai dilemmákat foglal magába, beleértve az általános iskolásoknak szánt sportszerűség és barátság kérdését.
Díjmentes, online elvégezhető, akkreditált pedagógustovábbképzési lehetőség nyílt a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Moduljához (IFM) kapcsolódóan.
A magyar nyelvű, kétnapos tanfolyamon minden osztrák cég alkalmazottja részt vehet, ezzel szeretnének megoldást kínálni a targoncás munkaerőhiányra
A képzésekre 16 éves kor fölött érdemes jelentkezni, és érdemes alaposan elolvasni azt is, milyen előképzettség szükséges a jelentkezéshez.
Az utóbbi években az energiahatékonysági beruházásokhoz kapcsolódó szakmák váltak egyre népszerűbbé.
A program keretében lehetőség van szakmai jellegű, nyelvi, IT, illetve soft skill képzések finanszírozására is.
Beépülő bérfejlesztéssé válik és állandósul 2023-tól a 2022-ben megvalósult 20 százalékos bérkiegészítés a kulturális szférában
Megnéztük, milyen fizetéseket kaphatnak most a legnépszerűbb szakok frissdiplomásai.
Sok középiskolás fejében él a tévhit, hogy a jövőjüket abszolút meghatározza, hogyan teljesítenek a érettségi tárgyakból. Pedig nem a világvége, ha nem úgy sikerült, ahogy várták.
Szeptemberben indult el a munkahelyi képzéseket ösztönző támogatási program első szakasza 15 milliárd forintos keretösszeggel.
A magyar felnőtt lakosság csupán 11 százaléka költene oktatásra, képzésre, tanfolyamokra - derült ki egy friss felmérésből.
A januári, háromnapos elméleti és gyakorlati oktatással a szakemberhiány enyhítését támogatnák.
Ha fejlődni akarunk a munkahelyünkön, már nem a karrier létrát kell megmásznunk. Sokkal inkább a hangsúly a tapasztalaton, a tehetségen és a megszerzett új készségeken van.
Folyamatosan nő a kereslet az online tanfolyamokra. A koronavírus miatt egyre többen választják a hagyományos tantermi órák helyett az online képzéseket.
Egyre inkább szükség van az élethosszig tartó tanulásra.
Az informatikai szakemberek tudásának folyamatos fejlesztése és karbantartása biztosan megtérül a vállalatoknak, hiszen egyszerre hoz rugalmasságot, új megközelítést, és növekvő versenyképességet. Ennek jegyében a digitális átalakulás két vezető vállalata újszerű együttműködésre lépett Kelet- és Közép Európában annak érdekében, hogy a digitalizáció minél több területen támogassa az üzletet.
De akkor óriásit.
Nem, nem a munkaerőhiány.
Az alacsonyabb iskolai végzettségűek tartanak leginkább a technológiai fejlődés hatásaitól, és éppen ők azok, akik a legkevesebb munkahelyi képzési lehetőséget kapják - állapítja egy friss, 29 országban végzett kutatása. A felmérés arra hívja fel a vállalatok figyelmét, hogy ma már elengedhetetlen a tanulás kultúrájának kialakítása és a folyamatos fejlesztés annak érdekében, hogy a szervezet egyik munkavállalója se maradjon le.
A magyar munkavállalók 44 százaléka nem azon a területen dolgozik, amelyben a legmagasabb végzettségét szerezte, ráadásul további 44 százalék aktívan gondolkodik a pályaváltáson. A legtöbben a magasabb kereseti miatt néznek új lehetőségek után, miközben az eredeti területük kiválasztásánál ez a szempont elhanyagolható mértékben volt csak jelen - derül ki egy friss reprezentatív kutatásából.