Riasztó trend miatt aggódnak a vadásztársaságok: rejtélyes okok miatt egyre kevesebb az őz
Békés és Csongrád-Csanád vármegyékben egyre kevesebb őz a vadászterületeken: a klímaváltozás, aranysakálok és gyenge takarmány tizedeli a hazai vadállományt.
Békés és Csongrád-Csanád vármegyékben egyre kevesebb őz a vadászterületeken: a klímaváltozás, aranysakálok és gyenge takarmány tizedeli a hazai vadállományt.
A szarvasmarha-tenyésztés jelentős mértékben hozzájárul az üvegházhatású gázok kibocsátásához, elsősorban a tehenek által termelt metán révén.
A rovarlárva tenyésztése és a belőlük készült takarmányfehérje és -zsír azonos súlyra vetítve 30-szor kisebb földfelület és 40-szer kevesebb víz felhasználásával tud megvalósulni.
A kormányintézkedés komoly nehézségeket fog okozni a magyarországi takarmánygyártók, és ipari feldolgozók számára, aminek hatása lesz az állattartókra és fogyasztókra egyaránt - vélekednek.
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon az étkezési búza áfa és szállítási költség nélküli termelői ára 87,6 ezer forint volt tonnánként március utolsó hetében.
Aki teheti, annak továbbra is érdemes a hazait választania. a Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége szerint.
A tehetősebbek saját lovardát, míg mások a bértartás útját engedhetik meg maguknak. Azonban a válság egyik réteget sem kíméli. Lovasokat, lótartókat kérdeztünk, hogyan változtak a lótartási lehetőségek az elmúlt évben.
Ha ez így megy tovább, nem lesz mit levágni, pedig ez régi magyar szokás.
A csapadékszegény időjárás és a nyári hónapokra kialakuló súlyos aszály az összes haszonnövény termesztését akadályozta.
Országos ellenőrzést tartott a Nébih lehetséges aflatoxin-szennyezés miatt a hazai tejtermékekben.
Az átlagosnak mondható 15 ezer tonna étkezési hal helyett jobb esetben idén lesz 10–11 ezer tonna.
Ha a jelenlegi tendencia még egy kicsit folytatódik, a tojás lehet a legjobban dráguló élelmiszer.
Eddig terápiás célra használták a szamarat, most élelmiszert szállít – így spórol az értelmi fogyatékosok ellátásával foglalkozó alapítvány.
A mezőgazdasági termelői árak 2022 első félévében 40 százalékkal nőttek.
Az óriási aszály miatt egyre kevesebb víz van a folyókban és a nagy tavainkban, ez pedig súlyos katasztrófát idézhet elő.
A Dunántúlon kedvező a hozam, elegendő az ellátáshoz, de a takarmánynak való miatt az állattartók aggódnak.
Az árstop jelen formájában csak egy átmeneti időszakig tartható fenn, a kompenzáció szükségessége itt a legnagyobb - mondta a Baromfi Termék Tanács igazgatója.
Az agrárközgazdász szerint tovább emelkedhetnek az árak az év során, 80 forintig meg sem áll a tojás ára.
Hogyan jön össze a rovarevés a környezetvédelemmel? Milyen lehetőségekről beszélhetünk velük kapcsolatban? Mindenesetre egyre több magyar gazda eteti ezzel az állatait, mert rengeteget spórolhat vele.
Hullámzó évet zárt 2021-ben a hazai sertéságazat, az önköltségi árak jelentősen emelkedtek, ezt 2022 első hónapjaiban kénytelenek lesznek érvényesíteni a sertéstenyésztők.