Lehangoló ábrán a tátongó magyar bérolló: szó szerint fillérekért robotolnak a vidék melósai
Tovább nőtt a nettó átlagkereset 2024-ben, de az országon belüli bérkülönbségek is látványosabbá váltak – derül ki a KSH legfrissebb adataiból.
Tovább nőtt a nettó átlagkereset 2024-ben, de az országon belüli bérkülönbségek is látványosabbá váltak – derül ki a KSH legfrissebb adataiból.
A rendszerváltás óta tízezer ember fagyhatott halálra Magyarországon, a szociális szféra ugyanakkor még mindig ezer sebből vérzik.
Az egyes szakmákról alkotott véleményeket nagyban befolyásolják azok az események, amelyek ráirányítják a dolgozók egy-egy csoportjának helyzetére aktuálisan a figyelmet.
Az Országos Rendőr-főkapitányság adatai szerint januárban 891 gyermekvédelmi gondoskodásba vett eltűnt kiskorúról érkezett bejelentés.
A kánikula elhúzódása miatt meghosszabbítják a szociális ellátásra vonatkozó, úgynevezett vörös kódot.
A számvevőszék az ellenőrzött intézmények kétharmadánál jó gyakorlatokat, a teljesítményelvre fókuszáló intézkedéseket is talált.
Tolnában a legjobban keresők több mint nettó 1 millió forintot visznek haza átlagosan, Nógrád megye legrosszabbul keresőinek átlagbére alig haladja meg a 100 ezer forintot.
Sopron reggelente szinte kiürül, a helyiek Ausztriába járnak dolgozni. Ettől szakmák kerültek veszélybe, az osztrákok által kínált feltételekkel pedig nehéz versenyezni.
A legjobban kereső hazai dolgozók az országos nettó átlagkereset több mint dupláját kapják kézhez havonta, a legrosszabbul fizetettek pedig kevesebb mint a harmadát.
A következő napokban várható hőség miatt szombat reggeltől szerda este 18 óráig életbe lépett a "vörös kód".
Az állami szervek kötelesek lennének megfelelő támogatott lakhatást biztosítani, ahol a felnőtt fogyatékos emberek az önálló életükhöz kapnak segítséget.
Őszre ellehetetleníthetik a szociális ellátást az emelkedő rezsi- és üzemanyagár-költségek, intézmények zárhatnak be a szakértő szerint.
Számos fontos változás élesedik 2022. első napján, mutatjuk a legfontosabb intézkedéseket.
A szociális és gyermekvédelmi terület minden dolgozója kap béremelést, attól függetlenül, hogy állami, önkormányzati, civil vagy egyházi fenntartású intézmény munkatársa.
Folytatódik a szociális szövetkezetek számának csökkenése, valószínűleg a koronavírus járvány gazdasági hatása is ráerősített erre a folyamatra.
Ez is egy lehetséges változat.
2010 és 2017 között 65 ezer forinttal emelkedett az országos nettó átlagos kereset. A béremelkedések azonban nem egységesen érintették a különböző területeket, hiszen például a szociális dolgozók bére ennél jóval szerényebb mértékben, átlagosan mindössze 4 867 forinttal emelkedett nominálisan.
Nem hoztak pozitív változást az átalakítások.
Havi 14 ezerből kellene megélniük?
233 ezret kap majd az átlag.