Ezért siralmas itthon a tanárok sorsa: súlyos teher exszocialista országban túlképzett dolgozónak lenni
15-25 évig stabil, kiszámítható oktatáspolitikát a közép-kelet-európai államháztartások egyelőre nem tudnak produkálni.
15-25 évig stabil, kiszámítható oktatáspolitikát a közép-kelet-európai államháztartások egyelőre nem tudnak produkálni.
A tervezett változásokat az Európai Bizottság üdvözli ugyan, de továbbra is módosításokat javasol a törvényjavaslat egyes elemeire.
A levélben szó esik a teljesítményalapú bérezésről, a szabadságokról, a munkaterhekről és a fegyelmi eljárás visszakerüléséről.
ezer tanár nem töltötte fel a kötelező portfólióját, az állásuk lehet a tét, sokan mégsem igazán akarják a minősítést.
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke elfogadhatatlannak tarja, hogy az EU-s pénzekhez kötik a pedagógusbérek rendezését.
Már most rengeteg tanár hiányzik a közoktatásból, ez pedig később kihathat a munkaerőpiacra is.
Mutatjuk a részleteket!
Kiterjesztik a családi adókedvezményt, folytatják a pedagógusok béremelését.
A pedagógusok 2013 szeptemberétől tervezett béremelése a legutóbbi kormányzati bejelentés értelmében csak akkor valósulhat meg, ha az ország gazdasági mutatói javulnak. Függetlenül attól, hogy 2014 januárjától indul-e a program, vagy esetleg előbb, az InfoRádió összefoglalójából kiderül, mit is jelent a pedagógus életpályamodell, hogyan változnak majd a tanárok munkakörülményei.
Havonta akár 60 ezer forinttal is emelkedhet a pedagógusok alapilletménye 2013 szeptemberétől, ha megvalósulnak a kormány által tervezett nemzeti köznevelésről szóló törvény koncepciójában meghirdetett törekvések, a meghirdetett nagy léptékű minimálbér-emelés, illetve a terveknek megfelelő ütemben fejlődik a magyar gazdaság.
Az Oktatásért Felelős Államtitkárság a napokban közzétette a pedagógusok életpálya-modelljéről szóló törvény koncepcióját: a bevezetés már jövőre elkezdődhet, az összes pedagógusnak 2018-ra kellene átlépnie az új rendszerbe. A Pénzcentrum.hu most megmutatja a várható változásokat.
Egy kétéves gyakornoki időszakból és három - kivételes esetben négy - további szakaszból állna a pedagógus életpálya az oktatási államtitkárság által készített koncepció szerint, amelynek része az egyéves alkotói szabadság is. Az új pedagógus előmeneteli rendszer bevezetésére leghamarabb a 2012/2013-es tanévben kerülhet sor.