Ezt nem gondoltad volna: ennyi zsebpénzt ad a legtöbb szülő a gyerekének
A magyar szülők mindössze 28 százaléka rendszeresen ad fix zsebpénzt a 18 év alatti gyermekének, de az összeg nagyban függ az anyagi helyzettől.
A magyar szülők mindössze 28 százaléka rendszeresen ad fix zsebpénzt a 18 év alatti gyermekének, de az összeg nagyban függ az anyagi helyzettől.
7-17 éves gyerekek, illetve szüleik használhatják.
Pénzügyi leckék egészen kis kortól 10 éves korig.
Megszólalt a miniszter.
Mi szóltunk.
Évek óta ígérgetik, hogy felújítják a hazai gyakorlóiskolákat, de konkrét lépés eddig nem történt az ügyben. Ezek az intézmények nemcsak diákjaiknak, hanem a pedagógus hallgatóknak is magas színvonalú képzést biztosítanak, így kiemelt szerep hárul rájuk az oktatási rendszerben. Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumban már-már kritikus a helyzet, van, hogy a szennyvíz önti el az alagsort, de olyan is előfordult már, hogy kigyulladt az elektromos hálózat. Az iskola és a magyar oktatási rendszer problémáiról, valamint a Radnótiban alkalmazott speciális oktatási módszerekről is beszélt a Pénzcentrumnak adott interjújában dr. Molnár Katalin, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola igazgatója.
Felkészült generáció, felelős társadalom?!
A felnőtt szlovákiai lakosság pénzügyi ismeretei alacsonyabbak a vártnál - derül ki a Szlovák Bankszövetség felméréséből.
A hazai pénzügyi kultúra továbbfejlesztése, a fiatalok pénzügyi ismereteinek bővítése érdekében országos oktatási programsorozatot indított az Erste Bank Hungary Nyrt. A programsorozat keretében a bank fiókvezető munkatársai a hozzájuk közel eső és a programsorozatra jelentkező általános és középiskolákban az osztályfőnöki órák keretein belül alapvető pénzügyi ismeretekről tartanak előadást a diákoknak.
A bankok az óvodás gyerekek kegyeiért, helyesebben minimális megtakarításaikért is összecsapnak, a kiélezett versenyben ugyanis jövőbeli, pénzügyileg tudatos ügyfelekre vadásznak! Történhetne mindez hazánkban is... egyelőre azonban elégedjünk meg azzal, hogy az Egyesült Államokban ez már realitás és nézzük, mit tanulhatunk tőlük!