Itt a matek: tényleg brutálisan megéri lakásra költeni a félretett nyugdíjpénzt?
Friss számítás szerint csak jól megfontoltan, befektetés mellett éri meg feltörni a nyugdíjpénztárban lévő pénzt.
Friss számítás szerint csak jól megfontoltan, befektetés mellett éri meg feltörni a nyugdíjpénztárban lévő pénzt.
Aki időben elkezd gondoskodni önmagáról, azzal biztosíthatja az időskori megélhetését.
Arra keressük a választ, hogy olvasóink az állami nyugdíjat milyen egyéb megtakarításokkal tervezik kiegészíteni.
Az állami nyugdíjat milyen megtakarításokkal egészíti ki, hogy ugyanazt az életszínvonalat fenn tudja tartani, mint az aktív éveiben?
A biztosítók európai szervezete 15 országban végzett felmérést, amiből kiderült, hogy a lakosság több mint egyharmadának nincsen önálló nyugdíj-megtakarítása.
A jövővel kapcsolatos várakozások tekintetében a hazai lakosság továbbra is meglehetősen borúlátó a Generali Biztosító legfrissebb reprezentatív kutatása szerint.
2023. július 1-jétől bevezetett szociális hozzájárulási adó változásokat hozott a hosszú távú megtakarítások terén.
Egy kis figyelmetlenség miatt milliókat hagynak a NAV-nál a magyarok. Mutatjuk, hogy hogy tudsz évente százezreket spórolni!
Lefutott az szja-visszatérítési szezon, a jogosult háztartások egy része több 100 ezer vagy akár milliós összeget kaphatott.
2022. Január 31-ig postára kellett adniuk a nyugdíj- és egészségpénztáraknak, biztosítóknak a 2021-es évre vonatkozó adóigazolást.
A legtöbben még mindig csak 40-hez közeledve kezdenek bele a nyugdíjcélú megtakarításaikba, holott ennél korábban érdemes elgondolkodni azon, mi lesz később.
Tízből közel hatan azt várják, hogy főként az állami nyugdíjból kell majd megélniük, ám mindössze 29 százalékuk gondolja azt, hogy ebből a juttatásból jól meg lehet élni.
A magyarok 37 százaléka kizárólag az állami nyugdíjból, 20 százalék munkából, 11 százalék korábbi befektetéseiből élne meg időskorában.
Az időskori anyagi helyzet alakulásától leginkább a 36-39 éves korosztály tart.
Egyszerű a magyarázat.
Az elmúlt években a legtöbb európai ország megtette az első lépéseket a jelenleginél fenntarthatóbb nyugdíjrendszer megteremtésére.
Win-win-win.
Nem álom a giganyugdíj, de tenni kell érte.
Kinek kap ekkora ellátást?