Szomorú valóság: van megoldás az őrjítő munkaerőhiányra, de van egy kis bökkenő
A fogyatékossággal élő, megváltozott munkaképességű emberek óriási tartalékot jelenthetnénekn az amúgy feszes magyar munkaerőpiacnak.
A fogyatékossággal élő, megváltozott munkaképességű emberek óriási tartalékot jelenthetnénekn az amúgy feszes magyar munkaerőpiacnak.
A tavalyi 1,8 millió forintról idén 2 088 000 forintra nőtt hozzájárulás, melynek hatására várhatóan tovább nő a munkáltatók igénye a megváltozott munkaképességű dolgozók iránt.
A hazai vállalkozásoknak mindössze egyharmada foglalkoztat megváltozott munkaképességű (MMK) munkavállalókat
A megváltozott munkaképességű magyar emberek csaknem fele munkából tartja el magát és családját.
A magyar gazdaságot sújtó súlyos munkaerőhiánynak vége, bár időről időre jelentkeznek olyan szektorok, melyek küszködnek, egyelőre azonban nem látni, mennyire tartós állapot ez. Tény, hogy vannak még tartalékok a magyar társadalomban, például a megváltozott munkaképességűek, akiknek a foglalkoztatottsági rátájuk szinte kétségbeejtően alacsony, holott egy nagyvállalat számára számos előnye lehet, ha mmk-st foglalkoztat.
Magyarországon a csaknem 4,4 millió foglalkoztatottból 150 ezren megváltozott munkaképességűek és még további mintegy 150 ezren lehetnek, akiknek "támogatással, segítséggel, sok erőfeszítéssel és rehabilitációval" munkát lehetne biztosítani - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára egy a témában tartott csütörtöki budapesti nemzetközi konferencián.
Összesen nagyjából 370 ezer megváltozott munkaképesságű magyar állampolgár él jelenleg hazánkban, közülük mintegy 150 ezren dolgoznak, holott az elmúlt években komoly előrelépések történtek. De minél többször és több helyen lenne érdemes beszélni arról, hogy mik a lehetőségek, mire érdemes készülni, miért lehet ez jó a vállalatnak és munkavállalóknak - mondják a szakemberek.
Az építőipari kkv-kat célzó támogatás feltételeinek módosítását kezdeményezte az MMK.