Budapesten jóval többet kell mentőre várni, mint vidéken: közel az összeomlás?
Közérdekű adatigényléssel fordult az Országos Mentőszolgálathoz Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő.
Közérdekű adatigényléssel fordult az Országos Mentőszolgálathoz Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő.
A mentőket országszerte 18 esetben riasztották szilveszterkor pirotechnikai eszközzel kapcsolatos kéz, arc vagy szemsérülésekhez.
Folyamatosan növekszik az Országos Mentőszolgálat esetszáma, így az idei karácsonyi időszakban a tavalyinál több feladatra számítanak.
2010-hez képest 10 százalékkal több mentőállomás van a rendszerben, de az elérhető mentőautók száma alig növekedett:
Hogyan tudunk a legtöbbet segíteni közlekedés közben egy szirénázva érkező mentőautónak?
Szilveszter napján 204 segélyhívás érkezett a katasztrófavédelemhez, a mentők pedig országszerte 3103 esetet láttak el.
Baleset ért egy szabályosan közlekedő mentőt Zuglóban: az egység épp a kórház felé tartott egy beteggel, amikor egy autó megcsúszott fékezéskor és a mentőnek ütközött.
A mentő és a rendőrbalesetek száma csökkent, több tűzoltóautó karambolozott tavaly, mint 2021-ben.
Megváltozik a követelményrendszer, vakon gépelni is tudni kell majd a diszpécsereknek.
Miután a színészhez nem ért ki a mentő, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indult eljárás.
A jelentésből az is kiderül, hogy amíg Budapesten és Pest megyében 100 ezer lakosra 5 mentőautó jut, addig az ország többi területén közel kétszer annyi.
Nem csak az emberhiány okoz problémát a mentősöknél, hanem az indokolatlan hívások is, amikor nem sürgős, életveszélyes esethez kell kivonulni.
Szegeden 4, Budapesten 9 perc alatt ér ki egy mentőautó életveszély esetén. Ez pedig nem a hívástól, hanem a mentőautó indulásától számított idő.
Súlyos létszámhiány van a mentőszolgálatnál, ezért is fordulhat elő, hogy valakihez nem tudnak azonnal rohanni, ha baj van. A Gálvölgyi-ügy csak a hiányosságokra világít rá.
Szerinte is durva a létszámhiány, de az igaz, hogy kollégájának fel kellett volna ismernie a családtagok által körülírt tünetekből, hogy baj van.
Elemezték a telefonbeszélgetések hanganyagait, a számítógépes rendszerekben rögzített egyéb adatokat, a szabad mentőkapacitást és meghallgatták az érintett mentődolgozókat is.
Többeket hazaengedtek ambuláns ellátásuk után az M1-es autópályán szombaton történt tömegbaleset sérültjei közül - derült ki kórházi válaszokból.
Kérte, hogy ne hívjanak mentőt, de nem volt más választás, mert az élete függött tőle.
A férfi a rongálással 887 ezer forint kárt okozott, mivel a mentőautó belső burkolatában repedések, horpadások, törések keletkeztek.
Egy egészségügyi szakértő által közzétett levél szerint ennyi üzemanyag veszélyesen kevés a mentőknek.