Melós-maffia fosztogat a magyar vidéken: milliókra húznak le időseket a kontár szakik
Idős emberekre utaznak a Tolna megyei csalók, akik már milliós összeggel is tűntek el - kézre keríteni őket nem egyszerű feladat.
Idős emberekre utaznak a Tolna megyei csalók, akik már milliós összeggel is tűntek el - kézre keríteni őket nem egyszerű feladat.
A határozott idejű szerződéssel rendelkező fizikai munkásoktól és a kölcsönzött munkaerőtől egyre több esetben válnak meg a cégek. Sok munkahelyen a nyugdíjba menőket nem pótolják.
Az osztrák határ menti települések egyre gyakrabban zárják le a Magyarországról érkező utakat, hogy csökkentsék az ingázók okozta forgalmat.
A gazdaság teljesítménye a jelek szerint keresztülhúzza a minimálbéremelési terveket, amelyek 10% vagy afölötti növekedésről szóltak 2025-re.
Még várni kell a féléves makrogazdasági adatokra, tehát egyelőre nem tudni, hogy lesz-e évközi emelés.
Bár a nyári diákmunkákat illetően a trendek tavaly óta nem változtak, hosszabb távon azért megfigyelhető, hogy a fizikai munkák annyira már nem kecsegtetik a fiatalokat.
Cikkünkben most annak jártunk utána, miért pörgött fel a megye turisztikai szempontból, milyen fontos beruházások várhatók a közeljövőben, illetve, miért döntött sok éves csúcsot az építkezési kedv.
A legfrissebb, elérhető EU-s adatok alapján Kelet-Európában átlagosan hosszabbak a munkahetek, mint Nyugat-Európában.
Ismét lecsaptak a kontárok: a Szakiellenőr újabb horrorsztorival jelentkezett, ezúttal egy kelet-magyarországi házaspárt vágtak át a tetőfedő "szakemberek".
Az idei első negyedévben 1388 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére. Ez 5 százalékkal haladja meg a tavalyi 1326 forintos szintet.
Manapság nehéz megbízható munkaerőt találni: egy felmérés szerint a válaszadók 60 százalékával fordult már elő, hogy kontármunkát hagytak nála maguk után a szakik. A Pénzcentrumon is bemutattunk már néhány extrém esetet, videókon látható, hogy milyen munkát hagytak maguk után egyes "szakemberek". És hogy hová tűnnek el sorra a megbízható melósok? Sokan például külföldre mennek dologozni: megnéztük, milyen ajánlatokkal próbálják elcsábítani a magyar szakembereket a munkaközvetítők. Nem ritka a nettó 700-800 ezres fizetés.
Több százezres fizetéssel csábítják külföldre a magyar fizikai melósokat. A legtöbb helyen a minimális nyelvtudáson kívül semmit nem várnak el, ellenben azt ígérik, hogy több százezret is simán félre lehet tenni. Utánajártunk, vajon az egyes álomhirdetésekben szerepelt számok, milyen anyagi jólétet tudnának biztosítani odakinn, és hogy a forintba számolt gigafizetések - vásárlóerő-paritáson számolva - milyen magyarországi bérezésnek felelnének meg.
Ezek voltak a mögöttünk álló hét legfontosabb és legnépszerűbb cikkei.
Egyre népszerűbb a tömeges szálláshely-szolgáltatás Magyarországon, ami az egymás hatását erősítő munkaerő- és ingatlanpiaci trendekkel magyarázható - mutat rá egy friss piaci elemzés. Hazánkban több mint 35 ezer ember hiányzik a gyártó szektorból, így a nagyvállalatok arra kényszerülnek, hogy a gyártás helyétől több száz kilométerre, illetve akár a határon túlról is toborozzák a kékgalléros munkaerőt.