Döntött Szlovákia: meghosszabbították a határellenőrzést a magyar határon
Szlovákia november 3-ig meghosszabbította az ellenőrzéseket a magyar határon. Az ok az illegális migráció.
Szlovákia november 3-ig meghosszabbította az ellenőrzéseket a magyar határon. Az ok az illegális migráció.
(Felminősítés!)
Brutálisak a munkaerő árai közti különbségek az EU-n belül, és a tagországok közti szakadék látszólag évről-évre csak mélyül. Hazánkban és a keleti országokban a munkáltatónak töredékébe kerül a dolgozók egy munkaórája, az átváltva 10 366 forintos EU-s átlaghoz képest. Továbbra is Bulgária a sereghajtó, ahol egy átlagos munkaóra csupán 2 364 forintnak megfelelő euróval rövidíti meg a munkáltatókat. A magyarok pedig a korábbi évhez képest rontva, már a harmadik legolcsóbb munkaerőnek számítanak, a mindössze 3 600 forintnak megfelelő átlagos munkaóra költséggel.
Sokan nem engedhették meg maguknak azt a luxust, hogy betegek legyenek.
Évek óta nem történt ilyen.
Egy átlagos magyar felnőtt heti 20 órát tölt el a konyhában.
Eladták a Tesco Polskát.
Euróban kifejezve, Magyarországon a 3. legkisebbek a medián bruttó bérek, igaz, ha kereseteket a tagállamokban tapasztalható árszínvonal függvényében tekintjük, akkor hazánkban valamivel jobb a helyzet, úgy már csak a 6. legrosszabb helyen állunk. De az EU leggazdagabbjai még így is háromszor, az osztrákok pedig 2-szer annyit visznek haza havonta. Ezzel együtt, 12 év távlatában a magyar havi medián bruttó bérek majd 60 százalékkal ugyan nőttek, de ez csupán a 10. legnagyobb volt az EU-ban, a máltai csoda például 3,5-szer nagyobbat robbant.
Érkeznek a NAV által elkészített SZJA-bevallási tervezetek.
Ilyen szinte sehol máshol nincs az EU-ban.
A lakosság a legnagyobb energiafogyasztó.
Napról napra felkészültebbek a határőrök is.
Fontos infók hangzottak el.
Durván kiugrottak a kiadások.
A schengeni belső határszakaszon március közepéig fennmarad az ellenőrzés.
A világ egy tetemes részével szemben Magyarországon kimondottan egyenlőnek számítanak a nők és a férfiak. Egy friss ranglista szerint azonban, hazánk előtt mégis áll 19 ország, ahol még jobb a helyzet. Ezek pedig jellemzően mind európai országok. A most vizsgált egyenlőségi aspektusok vizsgálatakor kiderült az is, hogy a nők miben szenvednek súlyos egyenlőtlenséget a férfiakkal szemben Magyarországon. A problémát a munka világában, ezen belül is a keresetekben kell leginkább keresni.
Tudnak valamit?
És a számok csak romlanak.
Ez az igazi rezsicsökkentés.
Meghatározó hetek állnak előttünk a koronavírus-járvány alakulása szempontjából.