Pénz állhat sok házhoz: jelentősen növelik a szeptemberi viharkárok a biztosítók kifizetéseit
Jelentősen megnövelik a szeptemberi viharkárok a biztosítók idei kifizetéseit.
Jelentősen megnövelik a szeptemberi viharkárok a biztosítók idei kifizetéseit.
A tavalyi évet követően az elmúlt évtizedben idén másodszor lépte át a tízmilliárd forintot a viharszezon biztosítói kárrendezése.
Nem kizárt, hogy ismét évtizedes rekordot döntenek az idei viharszezon biztosítói kárkifizetései.
A hazai biztosításban viszonylag új terméknek számít a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítás.
Az ügyfelek több mint négyötöde elégedett a biztosítók működésével, derül ki a Századvég közvéleménykutató cég idei felméréséből.
Az elmúlt években különösen sok elbizonytalanító körülménnyel kellett szembenéznünk.
A hatósági vizsgálat még nem zárult le, de a biztosítók már több mint 140 millió forint előleget fizettek ki a tavalyi, az M1-esen történt tömegbaleset károsultjainak.
A magyar biztosítási piac a MABISZ tagok jelentései alapján 2023-ban, korrigált díj alapon, 12,7 százalékkal növekedett.
Hagyományteremtő céllal biztosítói reggelin tekintették át a legfontosabb aktuális kérdéseket a hazai piaci szereplők és az MNB felügyeleti vezetői.
A MABISZ Információs Központjában várják a kedden az M1-en defektet szenvedők jelentkezését.
A téli szünetben megszaporodtak a balesetek: a MABISZ tapasztalatai azt mutatják, hogy az otthonokban keletkező tűzesetek mintegy hatodát az év utolsó heteiben jegyezték fel.
Emelkedő penetrációra és fokozódó versenyre van szükség a hazai biztosítási piacon.
A jövő évi lakásbiztosítási kampánnyal kapcsolatos szakmai várakozásokról, és az extrapofitadó következményeiről is beszélt Erdős Mihály, a MABISZ elnöke egy interjúban.
Nyugdíjreform-csomagot dolgozott ki a Pénztárszövetség, illetve a MABISZ, melyet le is tettek a kormány asztalára.
A március 11-i, az M1-es autópályán bekövetkezett tömeges baleset károsultjainak a biztosítók esetenként akár tizenötmillió forintos előlegekkel siettek a segítségükre.
Emlékezetes év ez a biztosítók számára: az idei viharszezonban közel másfélszer annyit fizettek ki kárrendezésre, mint az eddigi csúcstartó 2021-es évben.
A legtöbb bejelentés Budapesthez, Pest, valamint Hajdú-Bihar vármegyékhez kötődik.
A már kifizetett és a kifizetésekre tartalékolt összegek megközelítik az egymilliárd forintot és több mint tizenkétezer bejelentéshez kapcsolódnak.
Az egyéb szektorok extraprofitadó terheléséhez képest a biztosítási pótadó aránya kiemelkedően magas.
A hazai társasház-állomány jelentős része egyáltalán nem rendelkezik közös biztosítással, ha pedig mégis számos esetben az alulbiztosítás veszélye áll fenn.