Létezik túlzott kedvesség? Hogyha ezt tapasztalod a munkahelyen, kezdj gyanakodni
A mesterkélt kedvesség átlátszó, és hosszú távon bizalmatlanságot szül.
A mesterkélt kedvesség átlátszó, és hosszú távon bizalmatlanságot szül.
Az első hét meghatározó lehet az első benyomások szempontjából. Ilyenkor a túlzott, vagy túl kevés igyekezet miatt kialakulhat egy negatív kép, amit később nehéz megmásítani.
Néhány volt kolléga név nélkül beszélt arról, hogy mi állhatott a színművész, Kerényi Miklós Máté felmondásának hátterében.
Honnan tudhatjuk, hogy energiavámpírral van dolgunk a munkahelyünkön? Így lehet kezelni ezeket az embereket.
Egy vezetői pozícióban dolgozó munkatárs pótlásakor a toborzás és a személyre vonatkozó kiadások költségei akár egy teljes esztendő bértömegét is kitehetik.
Nem sok minden tudja jobban megkeseríteni az életünket annál, mintha a kollégánk nárcisztikus. Így ismerd fel és kezeld a problémát.
Az energiavámpírok mindenhol ott leselkednek ránk, köztük a munkahelyünkön is. De mit tegyünk ha mi magunk válunk azzá?
A kölcsönös visszajelzés a munkavállalói elköteleződés alapja.
Szinte minden munkahelyen van 1-2 olyan ember, aki képes tönkretenni a hangulatot, lelohasztani a csapat lelkesedését, és negatív megszólalásaival mindenki kedvét szegni. Ellenük a hagyományos módszerek nem használnak, újfajta megoldásokkal kell felvérteznünk magunkat, ha nem akarjuk őket megsérteni, de azt szeretnénk, hogy egészséges legyen a munkahelyi légkör.
Egyes becslések szerint minden 3-4. magyart bántalmaztak már a munkahelyén: vagy a főnöke, vagy a munkatársai, de az sem kizárt, hogy egy beosztottja terrorizál valakit. A mobbing pszichológiai, gyakran klinikai pszichológia szintű, vagy pszichiátriai zavarokat is okozhat. Szakértőnk segítségével járjuk körül a jelenséget, tárjuk fel az okokat és keressük a megoldást.
A munkavállalók 63 százaléka rászól kollégájára, ha nem gyűjti szelektíven a szemetet. Saját bevallása szerint otthon a válaszadók 75 százaléka gyűjti szelektíven a hulladékot, illetve további 14 százalék tervezi, hogy bevezeti azt háztartásában. A munkahelyi jó példa fontosságát mutatja, hogy akiknek nincs a munkahelyén szelektív gyűjtésre lehetőség, azoknak több mint 40 százaléka nem is tervezi otthonában sem bevezetni azt.
Jobban teszed, ha ezek a megjegyzések inkább nem hagyják el a szádat!
A belső visszaélések különösen veszélyesek a kis- és középvállalatoknál.