Jöhet az örök rezsicsökentés: milliókat érintő változás jön, megvan a mágikus molekula
Mágikus molekulaként emlegették néhányan a hidrogént az azerbajdzsáni Bakuban, mivel képes támogatni a világ megújuló energiával kapcsolatos céljait.
Mágikus molekulaként emlegették néhányan a hidrogént az azerbajdzsáni Bakuban, mivel képes támogatni a világ megújuló energiával kapcsolatos céljait.
A klímafinanszírozás globális inflációs biztosítás, hangzott el az ENSZ éves klímakonferenciájának (röviden COP29) második napján.
Az ENSZ szakértői szerint ha a globális hőmérséklet-emelkedés meghaladja a 1,5 Celsius fokos szintet, akkor visszafordíthatatlan éghajlatváltozás kezdődhet.
Sokan teszik fel a kérdést, vajon van-e megoldás a klímaváltozás problémájára? dr. Dittrich Ernő, a műszaki tudományok doktora szerint a válasz IGEN!
2030-ig nagyobb kibocsátáscsökkentés kell, mint a Covid alatt, hogy az 1,5°C-os globális felmelegedést ne lépjük túl.
A minden negyedik magyar háztartásban megtalálható klímaberendezések közül a nagy energiafogyasztásúak cseréje még gyorsabban térülhet meg a Magyar Klímacsereprogram segítségével.
Az országok világszerte továbbra is messze elmaradnak attól, hogy eleget tegyenek a klímaváltozás megfékezéséért.
A klímacélokat energiahatékony épületek nélkül nem lehet elérni szakértők szerint.
A siralmas állapotban lévő magyar épületállomány energetikai korszerűsítésével akár a Pakson megtermelt energiamennyiséget is megtakaríthatnánk - mondta Ürge-Vorsatz Diána.
Az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület egy friss jelentést készített, melyben a globális felmelegedés elleni küzdelemre hívják fel a figyelmet.
Új kutatás mutatja meg, mennyire nyitottak a magyarok az életmódváltásra, az energetikai korszerűsítésre.
Ötvenkilenc ország közül Magyarországot az 50. helyre rangsorolja az Éghajlatváltozási Teljesítési Mutató, amelyet a héten hoztak nyilvánosságra az ENSZ 27. klímacsúcsán.
A pandémia háttérbe szorította bolygónk legégetőbb kérdését, az éghajlatváltozást. Hogy állunk e téren, melyek a tennivalók - erről beszélgettünk a világhírű fizikussal, klímakutatóval.
A klímavita Lengyelország ellenállása miatt húzódott.
Ez nem vicc.
Elégedetlen az Európai Bizottság az előzetes nemzeti energia- és klímatervekkel.
Ha te sem teszel semmit, cudar idők jöhetnek.
Évente 6,4 millió tonna széndioxidot bocsát ki.
A mai napon a hazai klímavédelemmel és karbonpiaccal foglalkozó szakemberek egy Gödöllőn megrendezett konferencián fogalmazták meg azokat a szempontokat, amelyek ajánlatosak lennének egy újabb klímaegyezmény kidolgozásakor. A résztvevők egyetértettek abban, hogy gazdaságilag értelmezhetőbb feltételeket lenne szükséges megadni a karbonpiac esetében, valamint abban is, hogy be kell vonni az egyének érdekeltségét a klímavédelembe.