Európa egy újabb járvány küszöbén? Kanyarót mutattak ki a szennyvízben
A KU Leuven Egyetem kutatásai kimutatták, hogy Brüsszel szennyvizében megjelent a kanyaróvírus úgynevezett "marokkói variánsa".
A KU Leuven Egyetem kutatásai kimutatták, hogy Brüsszel szennyvizében megjelent a kanyaróvírus úgynevezett "marokkói variánsa".
Aggasztó mértékben emelkedik a kanyarós megbetegedések száma, különösen az alacsonyabb átoltottságú területeken.
Egyre terjed a kanyaró Texas állam nyugati részén, ahol a gyerekkori védőoltások aránya egyébként is csökkent az utóbbi években
A védőoltással megelőzhető fertőző betegségek közül két kanyaró és 64 szamárköhögés megbetegedés gyanúját rögzítették a fertőzőbeteg nyilvántartásba a 34. héten.
A diagnosztikus laboratóriumi vizsgálatok több esetben a Dengue vírus kóroki szerepét igazolták.
Nem először jelentenek gastroenteritis járványt 2024-ben, folyamatosan érkeznek a hírek hányásos, hasmenés tüneteket okozó járványos fertőzésekről.
Egy újszülött klinikai mintájában az elvégzett laboratóriumi vizsgálatok szamárköhögés jelenlétét igazolták.
A védőoltással megelőzhető fertőző betegségek közül egy kanyaró és két mumpszos megbetegedés gyanúját jelentették.
Egy egyhónapos, oltási koron aluli csecsemőnél pedig az elvégzett laboratóriumi vizsgálatok szamárköhögés fertőzést igazoltak.
A hazai lakosság döntő többsége védett a kanyaró ellen, de a legfiatalabbak és idősebb oltatlanok megkaphatják a fertőzést.
Aggódnak az amerikai egészségügyi hatóságok a kanyaró világszerte tapasztalható drámai terjedése miatt. Már több, Magyarországgal szomszédps országban is megjelent a betegség.
Azt javasolják, akiknek az unokája még nem kapta meg az összes oltását, legfőképpen 5 év alattiak esetében, azok a nagyszülők oltassák be magukat.
Több kórokozó is célba veheti a legyengült szervezeteket márciusban, mint a skarlát vagy a bárányhimlő. Főként a gyermekek körében terjedhetnek, akárcsak a hányás, hasmenés.
A hivatalos adatok szerint február 6-án regisztrálták az első beteget, azóta pedig további 11 esetet igazoltak.
Magyarországon hazai eredetű kanyarómegbetegedés 2002 óta nem fordult elő, és az elmúlt 21 évben a behurcolt, illetve behurcolt fertőzéssel összefüggő esetből 81-et jelentettek.
A leginkább azok a gyermekek vannak ilyen esetekben veszélyeztetve, akik még nem kapták meg az első oltásukat sem, tehát a 15 hónaposnál fiatalabbak.
Vajon tényleg valós a félelem, és mindent elsöprő lesz a következő pandémia? Erre kerestünk most választ.
Világszerte megugrott a kanyarós esetek száma - derül ki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán Genfben ismertetett jelentéséből.
A hazánkban gyermekkorban kötelezően adott oltások közül több is hatásos lehet a koronavírussal szemben.
Az elmaradt védőoltások veszélyeire hívja fel a figyelmet az ENSZ.