Itt az újabb Frontin-felfüggesztés: ezt most hiába kéred a patikában
Nem először van idén baj a Frontinnal.
Nem először van idén baj a Frontinnal.
A régóta várt gyógyszerszállítmány a héten megérkezik az országba az NNGYK szerint.
A szteoriodoktól még mindig sokan tartanak, miközben a hatóanyag mára számos gyógyszerben, készítményben található meg, melyekkel gyógyíthatók, kezelhetők bizonyos betegségek.
Még nem szerezték be az új adagot a covid-vakcinákból, azok viszont, melyek eddig vártak felhasználásra, már nem alkalmazhatóak.
A májusi rendeletmódosítás után két hónappal máris látszanak azok a pozitív változások, melyek a fiókgyógyszertárak esetén volt kimondott feladat a gyógyszerészeti ellátásban.
Otthonában állította elő a forgalomból kivont potencianövelőt és illegális gyógyszerkereskedelmet folytatott az a budapesti patikatulajdonos.
Május 6-án lépett életbe az a rendelet, miszerint a fiókgyógyszertárakban nem szükséges gyógyszerész fizikai jelenléte, a munkát távfelügyeletben is folytathatja.
A gyógyszerész nélküli gyógyszertárat kifogásolják közös nyilatkozatukban a gyógyszerésztudományi karok dékánjai.
A vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók egyáltalán nem veszélytelenek, a túladagolások súlyos következményekkel, egészségkárosodással járhat.
A gyógyszertárak helyzete aggodalomra adhat okot, de a gyógyszerellátás nincsen közvetlen veszélyben HGYSZ elnöke szerint.
Az első valóban komoly reménysugarat jelentheti az elhízás elleni globális harcban az, hogy a GLP1-es gyógyszerek már több páciensnél is komoly eredményt hoztak.
Sok esetben az ilyen termékeket előbb-utóbb utoléri a helyi gyógyszerhatóság és betiltja.
A rendelettervezet már korábban is ismert volt, a gyógyszerész szakma véleménye megoszlott arról, a betegellátás előnyére válhat-e a változtatás.
Jelenleg nagyjából 700 ezer ember él olyan helyen, ahol nincs elérhető gyógyszertár, jellemzően kistelepüléseken élő időseket érint ez hátrányosan.
A magyarok évente százmilliárdos nagyságrendű összegeket dobnak ki az ablakon azzal, hogy nem megfelelő adagban és időben szedik be a gyógyszereiket.
Egy komoly szakmai vita bontakozott ki a helyben kikevert gyógyszerekről. A patikusok anyagi gondjait a kormány most áremeléssel válaszolt.
A szabadáras termékek esetében gyógyszertáranként jelentős különbséget tapasztalni.
A közforgalmú gyógyszertárakban dolgozó gyógyszerészek száma az elmúlt 10 évben emelkedő tendenciát mutatott, számuk 11 százalékkal nőtt, mégis munkaerőhiánnyal küzdenek a patikák.
Több kis vidéki településen nincs állandó orvosi ellátás, és a kamara szerint a tervezettel azt kockáztatják, hogy egy beteg orvossal és gyógyszerésszel sem tudna konzultálni.
Gyógyszerészek nélkül működő vidéki kispatikákkal oldaná meg a kormány a szakemberhiány jelentette problémát.