Durván odavágott az energetikai hivatal a magyar gázszolgáltatónak: így mégis honnan lesz gáz?
Az átmeneti időszakban a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség (MSZKSZ) biztosítja az ellátást az érintett - nem lakossági - fogyasztók számára.
Az átmeneti időszakban a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség (MSZKSZ) biztosítja az ellátást az érintett - nem lakossági - fogyasztók számára.
Mutatjuk, ki lehet védendő fogyasztó és ez milyen előnyökkel, kedvezményekkel jár, ha valaki igényli ezt a státuszt.
Bár az energiaárak bezuhantak a piacon, mégsem lehet arra számítani, hogy Magyarországon csökkennek a lakossági rezsiárak - mondták a Pénzcentrumnak megszólaló szakértők.
Újabb csődhullámtól tart az energetikai szakértő, mivel lassan égető problémát fognak jelenteni a vállalkozásoknak a kifizetetlen rezsiszámlák.
Lehet, hogy csak a kezdet volt, amit 2022-ben át kellett élnünk. Az előrejelzések szerint a 2023-as tél a tavalyinál is keményebb lehet.
Az elmúlt egy hónapban harmadával kevesebb gáz fogyott Magyarországon az elmúlt egy hónapban, mint tavaly ilyenkor. Azonban ennek oka nem a rezsicsökkentés miatti spórolás.
November 15-ig kell nyilatkozniuk az egyetemes szolgáltatásra jogosult nem lakossági fogyasztóknak.
Az MVM még mindig bukik a rezsicsökkentett gázon, így pedig valószínűtlen, hogy a kormány lejjebb vinné a lakossági piaci árat.
Ilyen akkor fordul elő, ha valaki havonta diktálja a fogyasztását, és nem csak fűtésre használ gázt.
A Magyar Közlöny péntek este megjelent számából többek között az derült ki, hogy átmeneti földgázellátást kaphatnak egyes nem lakossági gázfogyasztók.
Sokan váltanának áramra a fűtéshez a gáz drágulása miatt, de eközben hiány van villanyórából.
Mi az a megajoule (MJ)? Mit jelent a fűtőérték? Mekkora a gáz fűtőértéke? Mitől függ, hány köbméter gáz egy MJ? Hány MJ egy m3 földgáz? Hány MJ egy kWh?
Több százezres lehet azoknak a száma, akik jogosultak lennének védendő fogyasztói státuszra, de a hatóságok hivatalosan csak 32 ezer ilyet tartanak nyilván.
Ki lehet védendő fogyasztó és ez milyen előnyökkel, kedvezményekkel jár? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Háromszor annyiért vehette idén februárban az orosz gázt Magyarország, mint Románia, és negyedével drágábban, mint az EU-átlag.
Egyelőre nem látszik katonai megoldás a több mint két hónapja zajló orosz-ukrán háborúban. De mit akar valójában Putyin, és mi lesz így Európa energiaellátásával?
A megelőző két hónap rendkívül alacsony értékeihez képest márciusban nőtt az Európába érkező orosz földgázforrások mennyisége.
Oroszország az EU összes gázimportjának 36 százalékát adja, és a végső energiafelhasználás mintegy 10 százaléka származik az orosz gázból.
A fogyasztóknak 90 napjuk van új szerződéses partnert találni.
Erre figyelj!